slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Wystrój

Aranżacja wnętrz dla początkujących

Urządzasz mieszkanie, ale masz poczucie, że pomimo wszelkich starań coś w nim nie gra? Wymarzone meble nie współgrają z kolorem ścian i posadzką? Pomimo sporych nakładów finansowych ciągle masz wrażenie, że w Twoich pomieszczeniach czegoś brakuje? Nie martw się! Poznaj kilka sposobów, które ocieplą każde wnętrze, zamieniając je w przytulną przestrzeń.

Aranżacja wnętrz – o czym warto wiedzieć?

Projektowanie wnętrza to złożony proces, na który składa się wiele składowych. Aby aranżacja była udana, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad, związanych z doborem poszczególnych elementów. Pierwszą kwestią jest odnalezienie preferowanego stylu, który będzie motywem przewodnim kreującym klimat. Jeśli na początku nie ukierunkujemy się na dany nurt, będziemy narażeni na konieczność obcowania z przedmiotami, które niekoniecznie będą dla nas atrakcyjne w późniejszym użytkowaniu.

Kupując meble do danego pokoju, dobrze jest nie tylko opierać się na ilości rzeczy, które pomieszczą, ale czy swoim rozmiarem nie przytłoczą dostępnego metrażu. W niedużych pomieszczenia masywne sofy, czy toporne szafy nie będą się zbyt dobrze prezentować, dlatego znacznie lepiej postawić na lżejsze regały, czy narożniki w stylu skandynawskim na cienkich nóżkach. 

Ogromne znaczenie mają także stosowane kolory. Jasne, błyszczące płytki na posadzkach optycznie powiększą przestrzeń, natomiast nie sprawdzą się, jeśli w domu obecne są zwierzęta futerkowe, gdyż będzie na nich widać każdy, najmniejszy nawet pyłek, czy włos. Zanim sięgniemy więc po konkretne materiały podłogowe, wybierzemy meble lub kolor ścian, kluczowe jest przeanalizowanie oczekiwań oraz oszacowanie potrzeb. Atuty wizualne to jedno, ale dobrze też rozważyć kwestie związane z codziennym funkcjonowaniem, koniecznością sprzątania, czy pielęgnacji.

Dlaczego warto postawić na dodatki?

Często zdarza się, że nowe wnętrza sprawiają wrażenie nadmiernie sterylnych i mało przytulnych. Może być to spowodowane niewielką ilością, niedopasowanych do stylu wnętrza przedmiotów, ale głównym powodem zazwyczaj okazuje się brak akcesoriów dopełniających aranżację. Dodatki dekoracyjne z oferty Bricomarche.pl takie jak ramki i obrazy to doskonałe gadżety, które ożywią niewielki hol lub ścianę w sypialni, nie ograniczając dostępnego miejsca.

Jeśli kwestia metrażu nie jest problemem, tym co doskonale wpływa na miłą atmosferę, są pachnące świece i pasujące do nich świeczniki. Nic lepiej nie odmienia aranżacji niż żywe kwiaty wyeksponowane w ozdobnym kwietniku lub pięknie zdobionym wazonie. Żadna stylizacja nie będzie uważana za kompletną i skończoną, jeśli nie uzupełnimy jej o drobne akcesoria, które w kilka chwil tchną w nią prawdziwe życie. Wybierając je, pamiętajmy o jednym – aby zdobić, ale nie przytłoczyć, gdyż mogłoby to sprawić efektu chaosu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.