Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Jak wyczyścić srebro domowymi sposobami

2 września 2020

Srebro jest bardzo popularnym rodzajem materiału, z którego wykonuje się wszelkiego rodzaju biżuterię. Warto o nie w odpowiedni sposób dbać, aby zachowało swój pierwotny charakter przez wiele długich lat. Dlatego bardzo istotne jest poznanie sposobów na czyszczenie srebra sodą oraz innymi domowymi metodami.

Czyszczenie pastą do zębów

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, jak wyczyścić srebro. Bardzo dobrym sposobem jest czyszczenie tego materiału z wykorzystaniem zwykłej pasty do zębów. Do tego celu wykorzystuje się również szczoteczkę do zębów, dzięki której w bardzo dokładny sposób można wyczyścić powierzchnię srebrnego przedmiotu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak należy przy nim uważać, aby nie zarysować delikatnej powierzchni. Dlatego warto wybierać pasty do zębów o bardzo delikatnym działaniu, bez ścierających drobinek. Dzięki temu srebrny przedmiot będzie w bardzo dobry sposób wyczyszczony.

Zobacz więcej: https://www.slonecznedni.pl/jak-usunac-kamien-z-czajnika-domowe-sposoby/

czyszczenie srebra

Czyszczenie srebra folią aluminiową

Srebro z powodzeniem można także czyścić z wykorzystaniem przedmiotu takiego jak folia aluminiowa. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod czyszczenia srebra, ponieważ daje najlepsze efekty. Szklane naczynie należy wyłożyć folią aluminiową. Trzeba włożyć do niego srebrne przedmioty, a następnie zalać roztworem składającym się z gorącej wody, octu, soli kuchennej, a także sody oczyszczonej. Przedmioty należy trzymać w roztworze przez jakiś czas, do czasu aż zauważymy, że osad z nich opada na folię aluminiową. Następnie należy je wyjąć oraz wypolerować, dzięki czemu ponownie będą się bardzo dobrze prezentować.

Czyszczenie srebra sodą i octem

Bardzo dobrym sposobem na czyszczenie srebra jest także metoda z sodą i octem. Również jest ona bardzo skuteczna, ponieważ przynosi korzystne efekty. W tym celu należy stworzyć mieszankę, która składa się z takich elementów jak jedna łyżka octu, jedna łyżka sody, a także jeden litr wody. Następnie należy zanurzyć zabrudzone srebrne przedmioty w powstałej miksturze. Powinno się je trzymać co najmniej przez piętnaście minut, aż do uzyskania pożądanych efektów. Potem powinno się wyjąć przedmioty, wypłukać je oraz wypolerować. Dzięki temu przywrócony zostanie ich dawny blask, a także unikalny charakter.

Czyszczenie cola-colą

Srebro można z powodzeniem czyścić takimi substancjami jak coca-cola lub spirytus. Jednak będzie to bardzo dobre rozwiązanie jedynie przy biżuterii. Do miseczki należy nalać jeden z produktów: spirytus lub coca-colę. Następnie należy zanurzyć w roztworze wybrane zabrudzone srebrne wyroby. Należy je trzymać w płynie przez pewien czas, jednak nie powinien on przekroczyć dwunastu godzin. Tego rodzaju czyszczenie ma szereg zalet. Przede wszystkim jest bardzo skuteczne, a także dokładne. Dzięki temu nie trzeba czyścić danego przedmiotu ręcznie, co często bywa dość kłopotliwe w przypadku produktów takich jak biżuteria. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Polecamy: https://www.slonecznedni.pl/porzadki-male-i-duze/

Mycie srebra popiołem

Wśród polecanych metod czyszczenia srebra można także wymienić czyszczenie go taką substancją jak popiół. Z całą pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się przy wielu produktach. W tym celu należy sporządzić papkę z popiołu oraz soku z cytryny. Z tych składników powinna zostać stworzona pasta. Następnie pasta powinna zostać nałożona na zabrudzony srebrny przedmiot oraz powinien on być dokładnie wyczyszczony przy jej pomocy. Warto do tego celu użyć na przykład miękkiej ściereczki, dzięki której będzie można bardzo dokładnie wyczyścić dany przedmiot.

Zobacz także: https://www.slonecznedni.pl/funkcjonalny-prezent-na-parapetowke/

srebro czyszczenie

Czyszczenie srebra mlekiem

Srebro można także czyścić przy pomocy kwaśnego mleka. Metoda ta była bardzo popularna w szczególności w dawnych czasach, jednak z powodzeniem można z niej korzystać również obecnie. W tym celu należy zanurzyć zabrudzony srebrny przedmiot w kwaśnym mleku na co najmniej trzydzieści minut. Następnie należy go wyjąć oraz opłukać, a także wypolerować miękką ściereczką. Dzięki temu srebrne wyroby z całą pewnością odzyskają swój dawny blask, a więc jest to bardzo dobre rozwiązanie, które poleca się stosować.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online
jaki oczyszczacz powietrza
jak rozpalić grilla

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozpalić grilla