Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Kwiaty wieloletnie do ogrodu – jakie kupić?

26 sierpnia 2020

Z całą pewnością każdy pragnie, aby jego ogród w bardzo dobry sposób się prezentował. W tym celu warto wybierać kwiaty wieloletnie do ogrodu, które będą w nim bardzo dobrze wyglądały nawet przez wiele długich lat. Dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie, które bez wątpienia sprawdzi się w każdym przydomowym ogrodzie. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele roślin wieloletnich. Należy je wybierać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami.

Liliowce ogrodowe

Wśród bardzo popularnych kwiatów wieloletnich można na przykład wyróżnić rośliny takie jak liliowce ogrodowe. Rośliny te charakteryzują się pięknym oraz niepowtarzalnym wyglądem, dzięki czemu będą bardzo dobrze pasowały w każdym ogrodzie, zarówno małym, jak i dużym. Mają one stosunkowo długi okres kwitnienia, dlatego będzie można cieszyć nimi oczy przez wszystkie letnie miesiące. Rośliny te nie są bardzo wymagające w uprawie. Rosną bardzo dobrze zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i zacienionych.

Jeżówki

Bardzo popularnymi kwiatami ogrodowymi o wieloletnim charakterze są także jeżówki. Są one często sadzone w przydomowych ogrodach, ponieważ bardzo pięknie się w nich prezentują. Mają one kształt koszyczków i dość długo kwitną. Można się nimi cieszyć od połowy lata aż do jesieni, dlatego warto je zasadzić w swoim ogrodzie. Są to stosunkowo wysokie kwiaty, które mogą występować w bardzo zróżnicowanych barwach. Najlepiej rosną one na wszelkiego rodzaju słonecznych stanowiskach, dzięki czemu fantastycznie się prezentują.

Piwonie

Wśród najbardziej popularnych kwiatów ogrodowych bez wątpienia można wyróżnić piwonie. Są to rośliny wieloletnie, które mogą występować w bardzo zróżnicowanych kolorach. Dzięki temu idealnie będą się prezentować w każdym przydomowym ogrodzie. Kwiaty piwonii zazwyczaj pojawiają się w takich miesiącach jak maj czy czerwiec, co jest zależne od ich gatunku. Najbardziej popularne są kwiaty o różowym zabarwieniu, ale także w odcieniach czerwieni. Piwonie nie są roślinami zbyt wymagającymi w uprawie. Bardzo dobrze będą sobie radzić zarówno na stanowisku słonecznym, jak i ocienionym.

Zobacz również: https://www.slonecznedni.pl/rosliny-lubiace-slonce-do-wnetrza/

piwonie

Lawendy i szałwie

Kwiaty wieloletnie do ogrodu to także lawendy i szałwie, które w bardzo dobry sposób się prezentują wśród innych roślin. Dodatkowo posiadają one fantastyczny zapach, który z całą pewnością urozmaici pobyt w każdym ogrodzie. Kwiaty tego rodzaju najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych, ale także suchych. Warto chronić je od mrozu, ponieważ niekorzystnie znoszą bardzo niskie temperatury. Dlatego podczas zimy można je okrywać liśćmi, które spadły z drzew lub skoszoną trawą. Szałwie i lawendy bardzo dobrze nadają się do tworzenia wszelkiego rodzaju rabat kwiatowych, ponieważ w fantastyczny sposób się prezentują.

Astry wieloletnie

Wśród popularnych roślin w ogrodzie można także wyróżnić astry wieloletnie, które są chętnie wykorzystywane w przydomowych ogrodach. Kwitną one pod koniec sierpnia, co może trwać nawet do samej zimy. Kwiaty tego rodzaju występują w różnych odmianach. W sprzedaży można znaleźć zarówno astry niskie, jak i astry, które osiągają stosunkowo dużą wysokość. Warto je wybrać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami oraz gustem, ponieważ wtedy będą się nam najbardziej podobać. Astry wieloletnie najlepiej będą rosły na wszelkiego rodzaju słonecznych stanowiskach na glebie żyznej i przepuszczalnej. Zobacz również: https://www.slonecznedni.pl/jakie-kwiaty-na-balkon-wybrac/

astry

Floksy

Bardzo chętnie wykorzystywanym rodzajem kwiatów w przydomowym ogrodzie z całą pewnością są floksy. Charakteryzują się one niepowtarzalnym wyglądem, który cieszy oczy każdego, kto na nie spojrzy. Kwiaty tego rodzaju najlepiej będą rosły na słonecznych stanowiskach, ponieważ w cieniu nie radzą sobie zbyt dobrze. Idealnie sprawdzą się jako kwiaty, które można sadzić pomiędzy innymi roślinami, ponieważ w bardzo dobry sposób wypełniają puste przestrzenie. Dlatego z całą pewnością będą fantastycznie wyglądać w każdym przydomowym ogrodzie jako towarzystwo dla innych kwiatów. Można je sadzić również na skalniakach, a także obok wytyczonych ścieżek.

Polecamy: https://www.slonecznedni.pl/rosliny-odstraszajace-kleszcze-jakie-kupic/

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jaką baterię umywalkową wybrać
sprzątanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sprzątanie