Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Rośliny odstraszające kleszcze – jakie kupić?

31 sierpnia 2020


Kleszcze są bardzo nielubianymi szkodnikami w każdym ogrodzie. Mogą one pasożytować zarówno na ludziach, jak i na zwierzętach. Warto ich unikać, ponieważ mogą przenosić różnego rodzaju choroby zakaźne. W celu ich eliminacji z ogrodu warto posadzić w nim pewne rośliny odstraszające kleszcze. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Wrotycz pospolity

Wśród bardzo popularnych roślin, które mają działanie odstraszające kleszcze można wyróżnić wrotycz pospolity. Często rośnie on w formie chwastów, jednak ma bardzo szerokie możliwości zastosowania w ogrodnictwie. Jest szczególnie przydatny w walce z różnego rodzaju owadami, które znajdują się w naszych ogrodach. Idealnie sprawdzi się także podczas występowania na roślinach różnego rodzaju chorób grzybowych. Może być stosowany zamiast chemicznych środków, co jest z całą pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem w przydomowym ogrodzie. Działanie wrotyczu pospolitego jest szczególnie dobre ze względu na jego unikatowy zapach, który przypomina kamforę. Sprawia to, że skutecznie odstrasza on liczne owady z naszych ogrodów.

Kocimiętka Faassena

Kolejną bardzo skuteczną rośliną, która może być wykorzystywana w ogrodzie jest Kocimiętka Faassena. Posiada ona bardzo efektywne działanie, które polega na odstraszaniu szkodników, takich jak na przykład kleszcze. Jest to bylina, która zazwyczaj nie osiąga zbyt wysokich rozmiarów. Kocimiętka kwitnie aż od lipca do września. Ma ona kwiaty podobne do lawendy, dlatego również w bardzo dobry sposób może zdobić ogród. Jej zapach jest niezwykle intensywny, dlatego owady jej nie lubią. W jej kwiatostanach można znaleźć olejek eteryczny, którym jest neptalakton. Uwielbiają go koty, jednak owady nienawidzą. Dlatego z całą pewnością warto zasadzić tego rodzaju roślinę w swoim przydomowym ogrodzie.

Lawenda wąskolistna

Wśród roślin odstraszających kleszcze można również wyróżnić taki kwiat jak lawenda wąskolistna. Lawenda ma bardzo szerokie zastosowanie w każdym ogrodzie. Może występować w różnych kolorach: fioletowym, białym lub różowym. Dlatego z całą pewnością będzie bardzo dobrą dekoracją w każdym ogrodzie i będzie go w fantastyczny sposób ozdabiała. Lawenda ma bardzo intensywny zapach, który odstrasza owady takie jak kleszcze. W jej składzie można znaleźć również olejki eteryczne, które mają bardzo negatywne działanie na owady. Lawenda w ogrodzie odstrasza nie tylko kleszcze, ale także komary oraz muchy. Dlatego bez wątpienia można ją uznać za bardzo istotny element każdego ogrodu. Tego rodzaju roślinę najlepiej sadzić na stanowiskach słonecznych, jednak nie jest to kwiat szczególnie wymagający.

Rozmaryn lekarski

Rośliną, która ma bardzo dobry wpływ na odstraszanie kleszczy jest także rozmaryn lekarski. Nie jest to kwiat szczególnie wymagający, dlatego polecany jest do zasadzenia w każdym przydomowym ogrodzie. Oprócz właściwości odstraszających owady ma on także działanie lecznicze, które jest bardzo pozytywne. Najlepiej sadzić go w glebie przepuszczalnej, a także na dość słonecznych stanowiskach. Dzięki temu z całą pewnością będzie bardzo dobrze rósł. Roślinę można z powodzeniem także hodować w doniczkach oraz na balkonach. Nie może zimować w ogrodzie, ponieważ niskie temperatury mają na rozmaryn bardzo negatywny wpływ. Dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas planowanych nasadzeń roślin odstraszających kleszcze.

Złocień dalmatyński

Wśród roślin, które mają działanie odstraszające komary można także wyróżnić złocień dalmatyński. Zawiera on w swoim składzie substancje takie jak cyneryna oraz pyretryna, które są bardzo toksyczne dla wszelkiego rodzaju owadów, na przykład takich jak kleszcze. Dlatego warto mieć taką roślinę w swoim przydomowym ogrodzie. Działa ona w sposób porażający, czyli skutecznie eliminuje owady z naszych ogrodów. Złocień dalmatyński najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych oraz na żyznych glebach. Kwitnie stosunkowo długo, ponieważ od początku czerwca do końca sierpnia. Jest to bardzo popularna roślina ogrodowa, która ma szerokie możliwości zastosowania.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online
jaki oczyszczacz powietrza
jak rozpalić grilla

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozpalić grilla