Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Agrowłóknina i agrotkanina – czym się różnią?

25 lipca 2023 Agrowłóknina i agrotkanina


Agrowłóknina i agrotkanina to materiały powszechnie wykorzystywane w uprawach roślin oraz w ogrodnictwie. Ich użycie przynosi wiele korzyści, dlatego plantatorzy, ogrodnicy, a także właściciele przydomowych ogródków tak chętnie po nie sięgają. Choć każda z nich znajduje inne zastosowanie, to często wymiennie stosuje się ich nazwy, zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej tkaniny. A przecież są to dwa inne produkty. Zatem, czym tak naprawdę różnią się pomiędzy sobą te materiały i gdzie najlepiej się one sprawdzają?

Agrowłóknina i jej właściwości

Plantatorzy i ogrodnicy nie wyobrażają sobie pracy bez agrowłókniny. Dzięki zastosowaniu tego wyjątkowego materiału nie tylko mają oni mniej pracy, ale przede wszystkim hodowane przez nich rośliny mają znacznie lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Tak więc, co to jest za tkanina i jakie ma ona właściwości?

Agrowłóknina to materiał produkowany z polipropylenu. Do jej produkcji wykorzystuje się polipropylenowe włókna, które posplatane są w nieregularnym splocie z wyraźnie odciśniętymi rowkami. Taka struktura tego materiału sprawia, że cechuje się on wysoką wytrzymałością. Co więcej, bez problemu przepuszcza on wodę, a także zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Zastosowanie agrowłókniny

Agrowłóknina znajduje niezwykle szerokie zastosowanie. Służy między innymi do okrywania roślin. Do tego celu wykorzystuje się białą jej wersję, cechującą się wysoką gramaturą. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju agrowłókniny uprawy są odpowiednio chronione przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Czarną agrowłókninę stosuje się w celu zapewnienia roślinom ochrony termicznej, ale nie tylko. Pozwala ona utrzymać odpowiednią temperaturę gleby, a także właściwą jej wilgotność. Skutecznie zatrzymując w niej wodę, zapewnia uprawom znacznie lepsze warunki rozwoju.

Charakterystyka i zastosowanie agrotkaniny

Aby skutecznie powstrzymać wzrost chwastów, powszechnie stosuję się agrotkaninę. Ten produkowany na bazie polipropylenu materiał doskonale się sprawdza do ściółkowania roślin. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość nie tylko stosuje się go w rolnictwie i ogrodnictwie, ale również w architekturze krajobrazu.

Agrotkanina ma mocny, widoczny splot, dzięki czemu wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia. Podczas jej produkcji wykorzystywany jest stabilizator UV, który dodatkowo skutecznie zabezpiecza agrotkaninę przed promieniowaniem UV. Zdecydowanie wydłuża to jej żywotność. Za pomocą agrotkaniny zabezpiecza się uprawy, szkółki leśne i ogrody przed inwazją chwastów. Znacząco ogranicza ona ich wzrost. Co więcej, wspomaga odpowiednie nawilżenie gleby i utrzymuje optymalną jej temperaturę, a to zdecydowanie przekłada się na lepsze plony.

Jeśli szukasz wysokogatunkowych agrotkanin, czy też agrowłóknin koniecznie odwiedź witrynę sklep.tkaniny.info.pl. Znajdziesz tam najwyższej jakości materiały do ściółkowania i ochrony roślin we wszystkich dostępnych kolorach i gramaturach. Dzięki ich zastosowaniu z pewnością doczekasz się rekordowych plonów.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jaką baterię umywalkową wybrać
sprzątanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sprzątanie