slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

regały jezdne
Dom

Do czego służą regały jezdne?

Regały jezdne to ponadczasowe rozwiązanie, dzięki któremu można stworzyć więcej przestrzeni magazynowej. Warto wiedzieć, czym dokładnie są regały przesuwne po to, aby móc wprowadzić je do swojego magazynu.

Regały przesuwne

Regały takie poruszają się po szynach i są chętnie wybierane przez osoby, które chcą zapewnić swobodny dostęp do miejsc magazynowania. Po co się je montuje? Przede wszystkim po to, aby móc wykorzystać powierzchnie magazynu, który swoimi rozmiarami nie pozwala na stworzenie pełnoprawnej przestrzeni magazynowej. Takie regały zapewniają ergonomiczną pracę wózków widłowych. Warto nadmienić, że tego typu regały mimo tego, że mogą przynieść rewolucję w magazynie, nie są czymś nowym, ponieważ technologia taka używana była na Zachodzie już od dłuższego czasu. Każdy, kto chce zoptymalizować przestrzeń paletową, powinien rozważyć wprowadzenie tego rozwiązania w swoim przedsiębiorstwie. Z uwagi na fakt, że polskie firmy stale się rozwijają, coraz większa ich liczba zainteresowana jest taką technologią.

Nowoczesna technologia w każdym magazynie

Klienci, którzy chcą w jak największym stopniu wykorzystać pomieszczenia, które przeznaczone są do archiwizacji, mogą również korzystać z tego rozwiązania. W niewielkich magazynach warto wykorzystać maksymalnie posiadaną powierzchnię, ponieważ w ten sposób można stworzyć przestrzeń, w której łatwo się poruszać.
Regały jezdne to mobilne rozwiązanie, które tworzone jest według zaleceń klienta. Producenci tego typu regałów oferują drzwi przesuwne projektowane na zamówienie klienta, dzięki czemu będą one idealnie dopasowane do możliwości powierzchniowych. Regały są tworzone zgodnie z zasadami BHP i są bezpieczne dla wszystkich pracowników, dla których regały są przestrzenią roboczą.

Zalety regałów jezdnych

Warto zaznaczyć, że regały przesuwne mają wiele zalet, z których najważniejszą jest oczywiście to, że ogranicza się koszty magazynowania, szczególnie, wtedy gdy pod uwagę weźmie się cenę jednej składowanej jednostki. Dzięki takim regałom można maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń oraz łatwo dotrzeć do magazynowanych artykułów, niezależnie od ich gabarytów. Rozwiązanie to nie wymaga użycia siły, ponieważ jest to system w pełni oparty na elektryce. Regały takie są obustronne, dzięki czemu ma się do nich dostęp z obu stron. Warto nadmienić, że archiwizowane lub trzymane na regałach przedmioty są w pełni bezpieczne, ponieważ regały te wyposażone są w specjalne zamki, które mogą być otwarte tylko przez osoby upoważnione. Warto wybrać to rozwiązanie i wprowadzić technologię do swojej magazynu.