slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Dom

Domowe sposoby na muchy i inne owady

W trakcie lata często w domach pojawiają się nieproszeni goście. Wśród nich można w szczególności wyróżnić muchy oraz innego rodzaju owady latające. Z całą pewnością są one bardzo uciążliwe, a także ciężko się ich pozbyć. Dlatego warto dowiedzieć się, co można zrobić, aby owadów było w domu mniej.

Torebki z wodą

Domowe sposoby na muchy obejmują fantastyczny sposób, który polega na rozmieszczeniu w domu lub mieszkaniu torebek z wodą. Jest to bardzo prosty sposób, który bez wątpienia sprawdzi się u każdego. Zwykłe, plastikowe torebki należy wypełnić wodą, a następnie zawiązać je, aby zapobiec wyciekowi płynu. Następnie należy rozmieścić je w odpowiedni sposób w domu lub mieszkaniu. Woda w środku torebki w bardzo dobry sposób rozprasza promieniowanie słoneczne, co bardzo skutecznie odstrasza owady. Z całą pewnością jest to bardzo dobra metoda, która umożliwi odstraszenie insektów.

Pułapka z octem

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na muchy jest pozostawienie pułapki z octem. Jest to metoda bardzo skuteczna i w pełni efektywna. Dzięki niej można się pozbyć much z domu czy mieszkania na długi czas. W plastikowej butelce należy umieścić roztwór, który składa się z wody, octu, a także płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Stworzoną pułapkę należy rozstawić w najbardziej newralgicznych miejscach wszystkich pomieszczeń. Ocet będzie przyciągał muchy do pułapki, a gdy już one do niej wejdą, to w żaden sposób nie będą mogły się wydostać. Dzięki temu zostanie zmniejszona ilość much znajdujących się w domu i uprzykrzających życie.

Aromatyczne zioła

Podczas zwalczania w domu much oraz innych owadów latających bardzo przydatne mogą być wszelkiego rodzaju aromatyczne zioła. Przez długi czas uwalniają one zapach, który nie podoba się owadom, a nawet je odstrasza. Wśród ziół o takim działaniu można w szczególności wyróżnić lawendę, miętę, tymianek, rozmaryn czy też bardzo popularną kamforę. Zioła najlepiej włożyć do saszetek oraz rozmieścić w różnych punktach mieszkania, a zwłaszcza w pobliżu okien oraz drzwi. Rozchodzący się po domu zapach z całą pewnością odstraszy wszelkiego rodzaju latające insekty.

Goździki

Wśród bardzo popularnych produktów, które mają możliwości zwalczania much z domu można także wymienić goździki. Mają one bardzo intensywny zapach, który z całą pewnością nie przypadnie do gustu nieproszonym gościom takim jak muchy czy innego rodzaju latające insekty. Bardzo dobrym sposobem jest włożenie około dwudziestu lub trzydziestu goździków w jakiś owoc, na przykład jabłko lub pomarańczę. Następnie owoc należy postawić w centralnym miejscu konkretnego pomieszczenia lub miejscu bardzo obleganym przez muchy. Zapach goździków powinien je w bardzo dobry sposób odstraszać.

Mąka kukurydziana z miodem

Kolejnym fantastycznym pomysłem na odstraszenie much jest wykorzystanie takich produktów, jak mąka kukurydziana oraz miód. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne, jednak mało popularne. W celu jego zastosowania należy wymieszać mąkę kukurydzianą wraz z miodem. Przygotowaną miksturę należy wyłożyć na talerzykach w różnych miejscach w domu. Słodki zapach z całą pewnością przyciągnie owady do pułapki, jednak nie będą one potrafiły z niej wyjść, ponieważ będą się przyklejać. Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu obleganym przez dużą ilość insektów.

Dbanie o czystość

W celu zmniejszenia populacji much w mieszkaniu warto także w odpowiedni sposób zadbać o czystość w nim. W tym celu należy cyklicznie przeprowadzać gruntowne porządki, a także dbać o to, aby wyrzucać wszystkie nieczystości oraz resztki żywności. Dzięki tym działaniom w domu nie będą znajdowały się żadne produkty, które będą swoim zapachem przyciągały muchy, a także inne owady latające. Warto również zainwestować w kosz z pokrywą, który zapobiegnie wlatywaniu much do kosza. Będzie on także w bardzo dobry sposób minimalizował zapach, który unosi się z kosza na śmieci. Powinno się również przemywać elementy wnętrza mieszkania wodą z octem, ponieważ w bardzo dobry sposób odstrasza on muchy, a także inne owady.