Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń: stacjonarnie czy online?

14 lutego 2022 Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online

Mamy w domu czy mieszkaniu różne urządzenia, które ułatwiają nam życie: dzbanek filtrujący, oczyszczacz powietrza, odkurzacz, nawilżacz powietrza… Wszystkie te sprzęty są wyposażone w filtr, który trzeba raz na jakiś czas wymienić. Gdzie najlepiej kupować filtry do domowych urządzeń: stacjonarnie czy online?

Zakupy online – wady i zalety

W obecnych czasach wiele osób robi zakupy w Internecie. Nic dziwnego – ma to wiele zalet, m.in.:

 • brak konieczności wychodzenia z domu, a zatem oszczędność czasu,
 • całodobowy dostęp do e-sklepu,
 • możliwość zamówienia produktu w wybrane przez nas miejsce,
 • możliwość poznania opinii użytkowników,
 • w wielu przypadkach oszczędność pieniędzy.

Jednak zakupy przez Internet mają też swoje wady, na przykład:

 • obawy związane z bezpieczeństwem płatności,
 • brak możliwości dotknięcia produktu,
 • niepewność związana z zakupem i otrzymaniem produktu – uszkodzony towar, przedłużający się czas realizacji itd.

Zakupy stacjonarne – wady i zalety

Tradycyjna metoda kupowania ma wielu zwolenników. W końcu ma sporo zalet, w tym możliwość dokładnego obejrzenia kupowanego towaru i ocenienia jego jakości. Jednak zakupy stacjonarne mają też swoje wady. Jest nią chociażby to, że sklepy otwarte są w konkretnych godzinach – często wtedy, kiedy klienci są w pracy. Często też cena jest wyższa niż w sklepach internetowych. Nie mamy również możliwości porównania cen w kilku sklepach jednocześnie.

Gdzie kupować filtry wymienne?

Filtry wymienne węglowe lub HEPA można kupić zarówno online, jak i stacjonarnie. O tym, czy wybierzemy tradycyjną formę kupowania, czy internetową, decydują nasze osobiste preferencje, ale też to, czy mamy czas na pójście do sklepu i osobiste wybranie produktu, a także czy w ogóle chcemy swój czas na to przeznaczyć. 

Filtry wymienne HEPA 

Filtr HEPA jest wykonywany z polipropylenu. Cienkie warstwy tego włókna przypominają bibuły i są ułożone tak, aby tworzyć mikroskopijne pory. Dzięki czemu filtr HEPA jest w stanie wychwycić cząstki nawet bardzo niewielkich rozmiarów – od pyłków po bakterie. Tego typu filtr stosuje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest środowisko wolne od szkodliwych substancji, na przykład w szpitalach, laboratoriach, przemyśle spożywczym, gabinetach lekarskich. W domu możemy znaleźć go w odkurzaczach lub oczyszczaczach powietrza. Filtr HEPA w wielu wariantach i do różnych urządzeń oferuje m.in. sklep z filtrami https://filterbank.pl/.

Filtry wymienne węglowe

Filtry węglowe wychwytują zanieczyszczenia z powietrza poprzez proces adsorpcji. Dzięki dużej porowatości i powierzchni organiczne związki chemiczne “przyklejają się” do węgla aktywnego. Tego typu filtr jest skuteczny w wyłapywaniu m.in.:

 • sierści,
 • gazów,
 • brzydkich zapachów,
 • dymu papierosowego,
 • chemikaliów stosowanych w domach lub mieszkaniach,
 • oparów.

Filtry węglowe szczególnie sprawdzą się w domach lub mieszkaniach, gdzie przebywają alergicy lub bierni palacze. Co więcej filtr węglowy stanowi w oczyszczaczu wstępną barierę przed filtrem HEPA, dzięki temu ten drugi może działać wydajniej i dłużej. 

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online
jaki oczyszczacz powietrza
jak rozpalić grilla

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozpalić grilla