slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Dom

Jak pielęgnować meble z drewna

Meble z litego drewna to przyjazne dla środowiska, mocne i trwałe meble, które wyglądają elegancko i harmonijnie w każdym wnętrzu, ale aby zachować swój pierwotny wygląd podczas pracy, musisz odpowiednio się nim opiekować.

Oto zasady pielęgnacji drewnianych mebli.

Tak więc, aby zachować piękno drewnianych mebli, najpierw musisz wiedzieć, co może negatywnie wpłynąć na nie. Meble z litego drewna nie tolerują zmian temperatury. Również wysoka wilgotność w pomieszczeniu nie służy meblom z drewna. Z kolei nadmierna suchość działa też destrukcyjnie. Oba te czynniki mogą powodować odkształcenia. Powodem tego jest cecha drewna klasyfikująca je jako materiał naturalny. Drewno jest żywym materiałem, który jest w stanie oddychać. Tak mówimy na proces, kiedy drewno może wchłaniać i odparowywać wilgoć, zwężać się w niskich temperaturach i rozszerzać się w wysokich. Te cechy drewna zachowuje nawet po specjalnej obróbce w procesie produkcji mebli.

Temperatura i wilgotność

Dlatego głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnego reżimu temperatury i wilgotności. Aby meble nie wyschły i nie powstały małe pęknięcia, a także, aby nie rozeszły się łączenia. Jeśli mieszkanie ma wysoką wilgotność, upewnij się, że poziom wilgotności nie przekracza 45-64%. Ten poziom jest uważany za optymalny dla mebli z litego drewna. Optymalna temperatura wynosi od + 15 do + 25 stopni. Wybierając miejsce, w którym należy zainstalować meble, unikaj umieszczania ich w pobliżu urządzeń grzewczych, ponieważ nawet jeśli w pomieszczeniu znajduje się optymalna temperatura, bezpośrednio obok urządzeń grzewczych powstaje gorące i suche środowisko, które może spowodować deformację mebli.

Zobacz więcej artykułów na domdekoracje.com.pl