slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Dom

Jak pozbyć się gołębi z balkonu – skuteczne sposoby

Na naszym balkonach często zdarza się, że pojawiają się nieproszeni goście. Wśród nich można przede wszystkim wymienić gołębie, które nie są tam mile widziane. Mogą one spowodować szereg zniszczeń, dlatego warto dowiedzieć się, jak pozbyć się gołębi z balkonu. Z całą pewnością jest to bardzo istotne kwestia, na którą można znaleźć szereg sposobów.

Siatka na balkon

Wśród najbardziej skutecznych metod na pozbycie się gołębi można z powodzeniem wyróżnić założenie siatki na balkonie. Jest to rozwiązanie skuteczne, które sprawi, że nieproszeni goście nie będą mieli żadnego wstępu na nasz balkon. Jest to sposób w pełni bezpieczny, a także bardzo bezinwazyjny. Nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych, dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywany przez wiele osób. Siatkę na balkonie można w bardzo prosty sposób zainstalować i nie powinna ona nikomu sprawić zbyt dużych problemów.

Kolce na ptaki

Z całą pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem na gołębie może być także zainstalowanie kolców na ptaki. Najczęściej się je montuje na takim elemencie balkonu jak barierki. W bardzo dobry sposób potrafią one odstraszyć ten rodzaj ptaków, dlatego warto je zastosować podczas takich problemów. Jednak przy wyborze tego rodzaju sprzętu warto zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Kolce powinny jedynie odstraszać ptaki, a nie je ranić. Dlatego kolce nie mogą być w żaden sposób zbyt ostro zakończone. Warto również wybierać modele, które będą odporne na działanie wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak na przykład promieniowanie słoneczne.

Odstraszacze gołębi

W celu pozbycia się gołębi z balkonu można zastosować także różnego rodzaju odstraszacze. Można je zawiesić w różnych miejscach balkonu, co sprawi, że ptaki będą bały się wchodzić na nasz balkon. Wśród tego rodzaju przedmiotów można wymienić różne elementy. Mogą to być odbijające światło zawieszone płyty CD, wiszące sprężyny, taśmy, a także folie lub reklamówki. Z całą pewnością jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Tego rodzaju przedmioty zniechęcają gołębie do przesiadywania na naszym balkonie.

Wiatraki dla dzieci

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się gołębi z balkonu jest także wykorzystanie dziecięcych wiatraków. Można je na przykład umieszczać w doniczkach lub na innych elementach, które znajdują się na naszym balkonie. Podczas wiatru szumią oraz rytmicznie się kręcą. W bardzo skuteczny sposób może odstraszać to ptaki, które boją się tego rodzaju przedmiotów. Dlatego z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się gołębi ze swojego balkonu. Jest to także sposób w pełni bezpieczny, który w żaden sposób nie rani ptaków.

Odstraszające zapachy

W celu pozbycia się z balkonu niechcianych lokatorów takich jak gołębie można również wykorzystać wszelkiego rodzaju odstraszające zapachy, których ptaki nie lubią. Ptaki bardzo nie lubią zapachu naftaliny, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie na balkonie kulek, które je zawierają. Na balkonie można również zastosować automatyczne odświeżacze powietrza, które włączają się, jeśli wyczują ruch. Dlatego będą się włączać, gdy odczują ruch ptaka w pobliżu. Gołębie boją się ich zapachu, a także sygnału dźwiękowego wypuszczanego preparatu. Jest to z całą pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się pozbyć ptaków z balkonu.

Preparaty na gołębie

Aby pozbyć się gołębi z balkonu można także zastosować różnego rodzaju chemiczne preparaty. Wśród nich wyróżnia się spraye, żele czy też repelenty. W celu skorzystania z nich należy umieścić je w miejscach, na których chętnie i często przesiadują gołębie. Preparaty powinny odstraszyć ptaki i skłonić je do wyboru innych miejsc niż nasz balkon. Jednak podczas wyboru tego rodzaju produktów warto zwracać uwagę na ich skład. Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem będą produkty w pełni ekologiczne, które będą składać się z takich substancji jak olejki eteryczne. Preparaty tego rodzaju nie powinny w żaden sposób szkodzić ptakom.