Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się pająków z domu?

24 sierpnia 2020


Często w domach i mieszkaniach pojawia się bardzo wielu nieproszonych gości. Wśród nich można wyróżnić na przykład pająki, a także inne owady. Pająki zostawiają w domach nieestetyczne pajęczyny. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się pająków z domu. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu kilku różnych, domowych sposobów.

Moskitiera na pająki

Bardzo dobrym sposobem na pająki w domu jest przede wszystkim montaż moskitiery. Powinna być ona w bardzo dobry sposób dopasowana do ramy okiennej oraz umieszczona we wszystkich oknach, które znajdują się w domu czy mieszkaniu. Dzięki temu z całą pewnością będziemy mieć gwarancję, że żaden pająk nie wejdzie tą drogą i nie pojawi się w naszym domu. Jest to bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie, ponieważ pająki głównie wchodzą po pomieszczeń poprzez otwarte okna lub okna balkonowe. Dlatego zastosowanie moskitiery skutecznie może zapobiegać występowaniu tego rodzaju problemów.

Kasztany i żołędzie na pająki

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na pozbycie się pająków z domu lub mieszkania są kasztany oraz żołędzie. Jednak ta metoda ma pewną wadę. Kasztany i żołędzie dostępne są tylko jesienią i wtedy można nazbierać ich odpowiednią ilość. Gdy przegapi się ten czas trzeba czekać do kolejnej pory, w której pojawią się kasztany oraz żołędzie. Elementy te należy rozmieścić w różnych częściach domu, a w szczególności tam, gdzie pająki najchętniej i najczęściej przebywają. Kasztany i żołędzie mają zapach, który w bardzo dobrym stopniu odstrasza wszystkie owady, takie jak na przykład pająki.

Sok z cytryny na pająki

Dobrym sposobem na pozbycie się pająków z domu jest także zastosowanie soku z cytryny. Tego rodzaju owady bardzo nie lubią zapachu cytrusów, takich jak właśnie między innymi cytryna. Dlatego najlepiej pokroić ten owoc i rozłożyć w różnych miejscach w domu, a szczególnie tam, gdzie lubią przebywać pająki. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także posmarowanie drzwi i okien sokiem z cytryny. Pająki będą wyczuwały skutecznie ten zapach, co zniechęci je przed wchodzeniem do domu lub mieszkania. Z całą pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Mięta na pająki

Pająki nie lubią również zapachu mięty, dlatego z powodzeniem można ją stosować w różnego rodzaju pomieszczeniach. W domu lub mieszkaniu można porozkładać liście świeżej lub suszonej mięty, które z całą pewnością będą wyzwalały bardzo intensywny zapach. Można także rozpylić w pomieszczeniach olejek miętowy, który również ma bardzo efektywne działanie, które polega na odstraszaniu owadów. Roztwór ten należy w szczególności wykorzystać w miejscach, w których pająki lubią przebywać. Można również użyć roztwór octu, jednak nie ma on aż tak silnego działania odstraszającego pająki.

Kot na pająki

Bardzo dobrą metodą na likwidację pająków z domu jest także kot. Koty przez całe dnie zajmują się polowaniem na różnego rodzaju owady, a w tym pająki. Dzięki temu z całą pewnością pozbędziemy się z domu wszystkich niechcianych lokatorów. Kot to zwierzę, które nie oprze się żadnemu pająkowi. Ma instynkt drapieżnika, który każe mu polować na małe owady, a także je zjadać. Dlatego warto zastanowić się nad przygarnięciem kota lub zwiększeniem ich liczby w domu. Bez wątpienia będzie to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ koty mają także inne zalety.

Odstraszanie pająków ultradźwiękami

Gdy inne sposoby zawiodą można także spróbować wykorzystać specjalne urządzenia odstraszające pająki. Urządzenia tego rodzaju wkłada się do kontaktów i odstraszają one wszelkiego rodzaju owady poprzez wykorzystanie ultradźwięków. Jest to metoda w pełni bezpieczna, a także skuteczna. Jednak warto zastosować ich odpowiednią ilość, aby mogły działać jak najbardziej efektywnie. Na jedno pomieszczenie zazwyczaj używa się jedno urządzenie, chyba, że dane wnętrze jest bardzo duże. Elektryczne odstraszacze pająków nie są zagrożeniem dla pozostałych zwierząt domowych, takich jak psy czy koty. Dlatego z powodzeniem można z nich korzystać w domu czy mieszkaniu i będzie to bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie na długi czas.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jaką baterię umywalkową wybrać
sprzątanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sprzątanie