slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Jak urządzić pokój dla chłopca?
Dom

Jak urządzić pokój dla chłopca?

Zastanawiasz się jak urządzić pokój dla chłopca, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale też stylowy? Mamy kilka podpowiedzi! Sprawdź jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym i jak zaplanować wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki. 

Jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki?

Wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Najważniejsze we wspólnej przestrzeni jest wydzielenie stref lub chociażby kącików, które będą należały tylko do każdego z nich. Może to być np. część z łóżkiem i biurkiem, które zaakcentujemy innym kolorem ścian i odmiennymi dodatkami w ulubionym stylu każdego z dzieci. 

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju chłopca i dziewczynki? Na pewno dwa łóżka, dwa biurka z optymalną ilością miejsca do nauki oraz meble do przechowywania. Z pewnością przyda się pojemna szafa, np. szafa narożna, która pomieści garderobę obojga dzieci oraz jedna lub dwie komody. Dobrym rozwiązaniem jest też regał lub witryna na książki i różne szkolne akcesoria. I jeszcze jedna kwestia – przechowywanie zabawek. Sposobów na to jest bardzo dużo, a każdy jest dobry, jeśli tylko pozwala utrzymać w pokoju porządek. 

A jak urządzić wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki, jeśli jest on naprawdę mały? Wtedy z pomocą przychodzą funkcjonalne meble pomagające oszczędzać przestrzeń. Są to np. łóżka piętrowe, półkotapczany lub łóżka z drugim wysuwanym miejscem do spania. Dobrze sprawdzą się też zamykane biurka, które po odrobieniu lekcji można złożyć, a odzyskaną przestrzeń przeznaczyć na zabawę. Do małych pokoi polecane są też wszelkie meble, które pozwalają rozbudować się w górę, np. wysokie i wąskie komody lub witryny. 

Jak urządzić pokój dla chłopca na poddaszu?

Pokoje dla chłopców na poddaszu mogą być bardzo funkcjonalne, pod warunkiem, że ustawimy meble w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać różną wysokość ścian w pomieszczeniu. Wysokie meble takie jak szafy czy większe regały najlepiej umieścić przy wysokich ścianach, aby zapewnić wygodę codziennego użytkowania. Dobrze tez pamiętać o takim ustawieniu łóżka, aby można było wygodnie na nim usiać oraz z niego wstać. Biurko najlepiej umieścić koło okna, np. przodem do okna dachowego. Niską przestrzeń pod skosami warto wykorzystać do zaplanowania strefy przechowywania zabawek i książek. Świetnie sprawdzą się tam wszelkie niskie szafki, komody i regały.

Ale meble to nie wszystko, bo liczą się też dekoracje, które tworzą klimat. Dzieci, nawet te kilkuletnie doskonale wiedzą, jakie dodatki mają znaleźć się w ich wnętrzach. Najczęściej są one związane z bohaterami ulubionych bajek i filmów. 

pokoj chlopca

Kiedy urządzać pokój dla dziecka?

Niektórzy urządzają pokój dla dziecka zanim jeszcze dziecko się urodzi. Inni wolą dziecięce łóżeczko ustawić w sypialni, a typowy pokój dla dziecka urządzić, gdy maluch pójdzie do przedszkola. To, kiedy urządzicie pokój dla dziecka zależy od charakteru syna lub córki, stylu życia całej rodziny oraz waszych warunków mieszkaniowych. Czasami, aby urządzić funkcjonalny i stylowy pokój dziecięcy rodzice muszą zrezygnować ze swojej sypialni.