slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

udogodnienia
Dom

Jakie udogodnienia posiadają regały zamknięte marki AKORD?

W aranżacji wnętrz zamykane regały odgrywają zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną rolę. Dzięki nim można łatwiej zarządzać dostępną przestrzenią, a także funkcjonalnie wykorzystać każdy jej skrawek. Jakie najważniejsze udogodnienia posiadają regały zamknięte? Jak z ich pomocą zorganizować aranżację wnętrz?

Budulec to podstawa

Kluczem do wyboru właściwego regału zamykanego jest materiał, z którego mebel został zbudowany. Najczęściej jest to drewno sosnowe lub świerkowe. Gatunki te są lekkie, łatwe w obróbce, a zarazem gwarantują dość dużą wytrzymałość konstrukcyjną mebla. Klient powinien również zwrócić uwagę na sposób jego wykończenia. Najlepiej, jeśli regały zamykane są – tak jak regały oferowane przez markę AKORD – zabezpieczone odpornym na ścieranie laminatem. Chroni on powierzchnię mebli przed uszkodzeniami, dzięki czemu zachowują swój wygląd przez bardzo długi czas.

Dużo półek, dużo przestrzeni

Jaka jest optymalna liczba półek umieszczonych wewnątrz regałów zamkniętych? Szacuje się, że w dużych meblach, których wysokość jest równa mniej więcej wysokości człowieka, powinno znajdować się od 5 do 8 półek. Dlaczego?

  • Taka liczba spokojnie pozwoli schować wszystkie codzienne ubrania po wcześniejszym pogrupowaniu.
  • Na kilku półkach można zmieścić wszystko, począwszy od drobnej elektroniki, a skończywszy na przedmiotach codziennego użytku.
  • Umieszczenie w regale dużej liczby półek sprawdzi się zarówno w przypadku niskich dzieci, jak i wysokich dorosłych.
  • Duża liczba półek pozwala lepiej zorganizować dostępną przestrzeń.

Ergonomia i bezpieczeństwo

W funkcjonalnym regale zamykanym warto zwracać uwagę na wszystkie detale. Jednym z nich jest sposób montażu drzwi. W dobrych meblach drzwiczki można zabudować zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Wszystko po to, aby dopasować sposób ich otwarcia i zamykania do potrzeb osób leworęcznych i praworęcznych. Przy zakupie regału warto też przemyśleć kwestię zabezpieczenia jego obrzeży. W rozwiązaniach marki AKORD wprowadzono specjalne obrzeże ABS, które zapewnia maksimum ochrony przed przetarciami. Dzięki temu regał zamykany zachowa swój naturalny wygląd przez wiele długich lat. Poza tym warto też postawić na meble wysyłane w paczkach do samodzielnego montażu. Dzięki temu klient ma pewność, że dostarczony pod jego adres towar nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu.

Regał zamykany to elegancki sposób na wykorzystanie każdej, dostępnej przestrzeni. Mimo swej oczywistej pojemności nie zajmuje dużo miejsca. Z kolei jego styl pozwala na zastosowanie go tak w salonie, jak i w sypialni.

Materiał zewnętrzny