Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kolor tęczy

8 grudnia 2019

Tworząc własne gniazdko, tworząc swoje miejsce na świecie często chcielibyśmy wyrazić siebie. Nikt nie chce mieszkać w domu czy mieszkaniu, które jest bez wyrazu. Dla każdego z ludzi dom z wyrazem może oznaczać jednak coś innego. Jedni będą uważać, że miejsce, które nazywamy domem powinno być cieple i przytulne, inni natomiast będą decydować się na zimne kolory i surowe wnętrza. Pewna grupa osób skupi się bardziej na wyposażaniu mieszkania w dzieła sztuki, które w jakiś sposób będą reprezentowały właściciela.


Chcąc urządzać własny kąt należy wziąć pod uwagę również, czy jesteśmy właścicielami danego domostwa. Niestety będąc osobą wynajmującą tylko swoje małe miejsce, nie będziemy mieli tyle do powiedzenia, niż w przypadku gdybyśmy byli właścicielami. W takim wypadku będziemy raczej zdani na innych.

Styl – na jaki się zdecydować?


Decydując się na urządzenie domu czy mieszkania w jednym, konkretnym stylu często wpadamy we własne sidła. Szczególnie jeśli na przykład urządzeniem naszego lokum zajął się dekorator, z którym nie do końca było nam po drodze. Przy remontach czy aranżacji pomieszczeń musimy pamiętać, że będziemy w tym miejscu spędzać dużo czasu i najważniejsze jest, aby to nam było w nim dobrze. Nie zawsze trzeba podążać za modą czy tym co aktualnie jest trendy.


Kiedy jednak mamy ochotę zaszaleć na przykład z kolorystyką naszego domu, weźmy również pod uwagę preferencje innych domowników.

Wprowadzaj zmiany drobnymi krokami


Można spróbować zmian na początek w jednym z pomieszczeń, tak aby sprawdzić czy wybrane połączenia kolorów czy stylów, będą dla nas odpowiednie. Ważne w tym wypadku jest, aby odpowiednio dobrać kolory. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że intensywne i jaskrawe kolory, nie zawsze będą pasować do samopoczucia, a czasami wręcz będą drażnić. Nie będzie można w takich pomieszczaniach ani się relaksować ani spokojnie odpoczywać. Żywe kolory mogą też negatywnie wpływać na koncentrację.
Pastelowe kolory w domu sprawdzą się natomiast bardzo dobrze.

Wprowadzajmy do wnętrz kolory w nieco przygaszonych wariantach, dzięki czemu nie będą negatywnie wpływać na nastroje w domu lub mieszkaniu. Jednocześnie dużo łatwej komponują się ze sobą, więc nie będzie dużego problemu z dobraniem odpowiednich dodatków do ścian pomalowanych na pastelowo. Pole do popisu będzie większe.


Dobór koloru ścian można rozpatrywać również z czysto praktycznego punktu widzenia. Pastelowe kolory w domu łatwiej niż kolory w mocnych odcieniach będzie się dało zamalować, przemalować na inne. Co sprawi, że będzie można częściej i bez większego wysiłku zmieniać wnętrza.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór Kuriera do Holandii
destylator do wody
Jaki dywan dać na taras

Jaki dywan dać na taras?

8 grudnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki dywan dać na taras