Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najlepsze jesienne świece? Podpowiadamy!

9 września 2020

Jesień kojarzy się z długimi, chłodnymi wieczorami. Spędza się je, grzejąc przy kominku, z ciepłą herbatą w dłoni i zapachem ulubionych świec. Klimat stwarza zapach cynamonu wraz z orientalnymi przyprawami. Gruby koc, świece Yankee Candle i żar palącego się kominka to przepis na udany wieczór.

Dlaczego świece Yankee Candle?

Są one w 100% naturalne. Nie mają w swym składzie żadnych sztucznych substancji. Są całkowicie pozbawione parafiny, a knoty wykonano z wysokiej jakości materiału. W innych świecach zapachowych, szczególnie tych wątpliwej jakości, w parafinie znajduje się benzen, toluen i ftalany. Co więcej, często w knocie jest ołów. Wszystkie te niebezpieczne substancje uwalniają się do powietrza pod wpływem gorąca, a tym samym dostają się do naszych dróg oddechowych. Co więc znajduje się w świecach Yankee Candle, takich jak https://markoweswiece.pl/pol_m_Yankee-Candle-152.html? Jest to wosk parafinowy, naturalnie występujące barwniki i knoty wykonane w całości z bawełny. Dodatkowo są one ręcznie prostowane, aby knot palił się równomiernie. Wszystkie zapachy powstają na bazie naturalnych olejków, a producent do tworzenia kompozycji zapachowych zatrudnia najznakomitszych perfumiarzy. Przyglądając się z bliska, łatwo zauważyć, że wosk parafinowy w świecach Yankee Candle ma marmurkową strukturę. Jest to rezultat dużej ilości olejku zapachowego dolewanego do wosku, przez co struktura nie ma szans się ze sobą połączyć. Nie wpływa to w żaden sposób na  jakość ani długość palenia.

Jak prawidłowo palić świece?

Wydaje się, że palenie świec jest bardzo łatwe. Wystarczy zakupić świecę, następnie podpalić jej knot i gotowe. Nic bardziej mylnego. Niestety przez takie praktyki wiele osób całkowicie zrażą się do używania droższych świec zapachowych. Uważają oni, że świece Yankee Candle nie różnią się niczym od ich tańszych odpowiedników. Jak więc odpowiednio je używać? Przede wszystkim od razu po zakupie, należy skrócić ich knot do długości około 3 mm. Dzięki temu łatwemu zabiegowi uzyska się równomierny, stały płomień. Jeśli świeca od razu po zapaleniu mocno kopci- oznacza to, że jej knot jest dużo za długi. Co więcej, świeca nie może być palona zbyt krótko. Optymalny czas jej zapalenia trwa 3-4 godziny. Wtedy wosk zacznie się równomiernie roztapiać i zasychające tworzy równą powierzchnię. W innym przypadku wosk świecy ulegnie tunelowaniu, czyli wokół knota utworzy się zagłębienie w kształcie tunelu. Przez to czas palenia świecy zostanie mocno skrócony. Nie warto także palić świec zbyt długo, doprowadzi to bowiem do zatopienia knota i jego skrzywienia. A do tego nie można dopuścić.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jaką baterię umywalkową wybrać
sprzątanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sprzątanie