slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Oferta garnków
Dom

Oferta garnków na polskim rynku przyprawia Cię o zawrót głowy? 

Czym się kierować w wyborze garnków? Na co zwracamy uwagę, wybierając garnki do indukcji? Ważny jest smak i zapach oraz jakość przygotowywanych potraw. Czy zwracamy uwagę na to, z czego wykonany jest dobry garnek?

Czy smak potrawy zależy od rodzaju garnka? 

Niestety może tak być, szczególnie wtedy, gdy zdarzy się nam kupić garnki stalowe z niepewnego źródła. Niektóre substancje chemiczne, występujące w naczyniu mogą wchodzić w reakcję z jedzeniem. Przykładem są garnki i patelnie z surowego żeliwa. Podczas przyrządzania potraw wydziela się żelazo, co przejawia się lekko metalicznym smakiem. W takich naczyniach nie powinno się przechowywać potraw. Tego zjawiska nie zauważymy, wybierając dobrej jakości garnki Zwieger, wykonane ze stali nierdzewnej. Ten surowiec nie wchodzi w reakcję chemiczną ani z kwaśną, ani z tłustą potrawą. Garnki stalowe nierdzewne nie zmieniają smaku jedzenia, są też odporne na korozję i na zarysowania. Warto też wybierać garnki stalowe z grubym dnem, co zapobiega przypaleniu potrawy, która w efekcie nie będzie już smaczna.

Garnki stalowe czy emaliowane? 

Oba rodzaje nie wykazują tendencji do reagowania z jedzeniem, dzięki czemu nie zmieniają smaku czy zapachu potraw. Decydując się na garnki stalowe nierdzewne, nigdy nie wybieraj produktów na wagę czy z niesprawdzonego sklepu w sieci. Jak wiadomo, oferta może przyprawić o zawrót głowy, ale dobry reaserch sprawi, że trafisz na dobry produkt. Warto jest czytać opisy produktów, opinie klientów i obecność marki w mediach społecznościowych. Można zrobić udane zakupy np. w sklepie Indelo. 

Metalowe garnki dla dzieci.

Jesteś młodym rodzicem i szczególnie w tym czasie troszczysz się o zdrowie swoich pociech. Wybierając produkty żywnościowe najlepszej jakości, może nawet z certyfikatem ekologicznym, dbasz, aby dziecko jak najdłużej było bezpieczne i zdrowe. Dlatego baczną uwagę zwracamy również na materiały, z jakich wykonane są kuchenne naczynia. Niezależnie, na który rodzaj garnków się zdecydujemy, w każdym przypadku ważne jest zachowanie ich w czystości. Higiena, w obecności dzieci to podstawa. Brud to idealna pożywka dla pleśni i bakterii. Trzeba zadbać o regularne zmywanie garnków po użyciu. Jak troszczyć się o garnki stalowe nierdzewne? W tym wypadku należy stosować miękką gąbkę i delikatne detergenty. Można również skorzystać ze zmywarki, ale unikając sąsiedztwa naczyń ze srebrem w składzie. Również garnki Zwieger pomimo zastosowania najwyższych technologii do ich wytworzenia same się nie umyją.