slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Projekty domów nowoczesnych
Dom

Projekty domów nowoczesnych od MURATORA

Nieustannie zmieniająca się moda i trendy w architekturze sprawiają, że w kolekcji projektowych gotowych pojawia się coraz więcej domów w nowoczesnym stylu. Wyróżnia je zarówno modernistyczny wygląd, jak i odświeżony układ wnętrza – dostosowany do preferencji współczesnych inwestorów. Wiele ciekawych projektów spełniających takie wymagania znajdziemy w katalogu MURATORA. Czym się charakteryzują, kto powinien je wybrać oraz o czym powinniśmy pamiętać podczas przeglądania gotowych projektów nowoczesnych?

Czym charakteryzują się projekty domów nowoczesnych?

W ofercie projektów domów nowoczesnych na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/ znajduje się ponad półtora tysiąca gotowych projektów o modernistycznym charakterze. Cechują się one odmiennym metrażem, rozpoczynającym się od 15 m2 i sięgającym nawet 850 m2. Gotowe projekty domów obecne w tej kolekcji mogą posiadać jedną lub dwie kondygnacje, a dodatkowo – także garaż, wiatę, piwnicę lub strych. Poszczególne rozwiązania są wzorowane zarówno na klasycznych obiektach jednorodzinnych i okazałych willach, jak i nowoczesnych stodołach oraz kostkach z płaskim dachem – trafiając w gust szerokiego grona inwestorów. Część z nich jest także z góry przystosowanych do współpracy z instalacjami OZE lub wentylacją mechaniczną, obniżającymi bieżące koszty utrzymania.

Dla kogo odpowiednie będą projekty domów nowoczesnych?

Projekty domów nowoczesnych będą idealnym wyborem dla osób, które chcą mieszkać w modnym i wygodnym domu. Zadowolą one rodziny preferujące otwarte wnętrza, dla których liczy się możliwość codziennego spędzania czasu z bliskimi – a zarazem posiadania własnego, prywatnego kąta. Takie koncepcje zaspokoją potrzeby inwestorów, którym zależy na płynnym połączeniu wnętrza z ogrodem – uzyskanym między innymi dzięki dużym przeszkleniom i tarasom, stanowiącym niejako przedłużenie salonu. Powinny zainteresować się nimi także osoby, którym zależy na zminimalizowaniu kosztów utrzymania. Dzięki prostej bryle ograniczającej ilość mostków termicznych oraz współpracy z fotowoltaiką, pompą ciepła czy rekuperacją, nowoczesne domy będą łatwiejsze do ogrzania, nie nadwyrężając naszego budżetu przeznaczonego na ten cel.

Jak wybrać idealny projekt domu nowoczesnego?

Aby wybrać najlepszy projekt domu nowoczesnego, weźmy pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Przeglądając gotowe projekty, dopasowujmy je do wielkości i kształtu naszej działki – pamiętając o konieczności zachowania wymaganych prawem odległości od granic. Zwróćmy uwagę, czy wytypowany projekt gotowy jest zgodny z przepisami lokalnego prawa, określającymi m.in. dopuszczalny kształt i kąt nachylenia dachu czy wysokość i szerokość budynku. Zastanówmy się, jaki metraż będzie dla nas odpowiedni, uwzględniając strefę dzienną, prywatne sypialnie dla każdego domownika czy dodatkowe pomieszczenia, takie jak spiżarnia czy gabinet. Nie zapominajmy o własnych możliwościach finansowych, zapoznając się z orientacyjnymi kosztami budowy.

Projekty domów nowoczesnych to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu zdecydowanej większości inwestorów. Ich funkcjonalny układ, wysoka estetyka oraz energooszczędność sprawiają, że bieżąca eksploatacja wnętrz stanie się dla mieszkańców samą przyjemnością, a wygląd zewnętrzny budynku – powodem do dumy właścicieli.

Zdjęcie: Projekt C365 – Przejrzysty z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Nowoczesne projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl