Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Pudrowy róż

25 grudnia 2019

Dla niektórych z nas urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie, dla innych zaś wielka przyjemność. Projektując wnętrze należy kierować się nie tylko własnym gustem i aktualną modą, ale także wybierać praktyczne rozwiązania dostosowane do stylu mieszkańców.

Co sezon zmieniają się najmodniejsze kolory do mieszkań. Jednak niektóre z rozwiązań są ponadczasowe, a farby są modne przez wiele sezonów. To właśnie takie kolory warto jest wybrać. Jednym z kolorów bardzo uniwersalnych i delikatnych jest pudrowy róż we wnętrzu.

Pudrowy róż – skąd się to wzięło?


Pudrowy róż jest nazywany także dusty pink. Jest to kolor bardzo delikatny i uniwersalny, choć zdecydowanie bardziej kobiecy niż męski. Pudrowy róż jest raczej chłodny i przykurzony, dzięki czemu nie wydaje się mocno intensywny, a raczej neutralny. Pasuje do wielu kolorów, zarówno tych intensywnych i głębokich jak i do delikatnych pastelowych barw.

Pudrowy róż we wnętrzu może pojawić się w różnych odsłonach. Jest to kolor idealny na ścianę, zarówno do salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Nie tylko pozostawi nam dowolność przy wyborze dodatków i odcienia mebli, ale także pokaże, że kobieca ręka maczała palce w projektowaniu tego wnętrza.

Pudrowy róż to kolor jasny, dzięki czemu może znaleźć się na ścianie nie tylko w dużych i przestronnych pomieszczeniach, ale także w tych mniejszych, ponieważ nie ma podstaw do obaw, że optycznie pomniejszy wnętrze. Jest to także na tyle delikatny kolor, że pozwoli odpoczywać naszym oczom i nie będzie nas rozpraszał podczas czynności wymagających skupienia.

Jak zaaranżować wnętrze z tym kolorem?

Z pudrowym różem na ścianie ślicznie komponują się białe mebelki – to połączenie najpiękniejsze do pokoju dziewczęcego. Dzięki temu wnętrze wydaje się jasne i niewinne. Do tego złote dodatki jak ramki na zdjęcia i figury na ścianę, a także biały dywanik ala miś. Pokój jest już właściwie urządzony.

Jednakże pudrowy róż we wnętrzu ma tę zaletę, że łączy się nie tylko z białym kolorem. Świetnie współgra reż z intensywnymi kolorami jak chociażby głęboki granat, który wygląda wręcz bardzo luksusowo. Granatowa kanapa lub sofa z obiciem w kolorze butelkowej zieleni – to hit i sprawdzone rozwiązanie na lata. Dodatkowo na takich sofach idealnie sprawdzą się poduszki w kolorze pudrowego różu.

Pudrowy róż sprawdzi się także w nowoczesnych wnętrzach w postaci dodatków – wazonów, obrazowy czy ramek do zdjęć. Pięknie sprawdzi się każdym wnętrzu.

Przy projektowaniu wnętrz mieszkania lub domu warto wziąć pod uwagę pudrowy róż, ponieważ jest to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór Kuriera do Holandii
destylator do wody
Jaki dywan dać na taras

Jaki dywan dać na taras?

8 grudnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki dywan dać na taras