slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Kolory Wystrój

Pudrowy róż

Dla niektórych z nas urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie, dla innych zaś wielka przyjemność. Projektując wnętrze należy kierować się nie tylko własnym gustem i aktualną modą, ale także wybierać praktyczne rozwiązania dostosowane do stylu mieszkańców.

Co sezon zmieniają się najmodniejsze kolory do mieszkań. Jednak niektóre z rozwiązań są ponadczasowe, a farby są modne przez wiele sezonów. To właśnie takie kolory warto jest wybrać. Jednym z kolorów bardzo uniwersalnych i delikatnych jest pudrowy róż we wnętrzu.

Pudrowy róż – skąd się to wzięło?


Pudrowy róż jest nazywany także dusty pink. Jest to kolor bardzo delikatny i uniwersalny, choć zdecydowanie bardziej kobiecy niż męski. Pudrowy róż jest raczej chłodny i przykurzony, dzięki czemu nie wydaje się mocno intensywny, a raczej neutralny. Pasuje do wielu kolorów, zarówno tych intensywnych i głębokich jak i do delikatnych pastelowych barw.

Pudrowy róż we wnętrzu może pojawić się w różnych odsłonach. Jest to kolor idealny na ścianę, zarówno do salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Nie tylko pozostawi nam dowolność przy wyborze dodatków i odcienia mebli, ale także pokaże, że kobieca ręka maczała palce w projektowaniu tego wnętrza.

Pudrowy róż to kolor jasny, dzięki czemu może znaleźć się na ścianie nie tylko w dużych i przestronnych pomieszczeniach, ale także w tych mniejszych, ponieważ nie ma podstaw do obaw, że optycznie pomniejszy wnętrze. Jest to także na tyle delikatny kolor, że pozwoli odpoczywać naszym oczom i nie będzie nas rozpraszał podczas czynności wymagających skupienia.

Jak zaaranżować wnętrze z tym kolorem?

Z pudrowym różem na ścianie ślicznie komponują się białe mebelki – to połączenie najpiękniejsze do pokoju dziewczęcego. Dzięki temu wnętrze wydaje się jasne i niewinne. Do tego złote dodatki jak ramki na zdjęcia i figury na ścianę, a także biały dywanik ala miś. Pokój jest już właściwie urządzony.

Jednakże pudrowy róż we wnętrzu ma tę zaletę, że łączy się nie tylko z białym kolorem. Świetnie współgra reż z intensywnymi kolorami jak chociażby głęboki granat, który wygląda wręcz bardzo luksusowo. Granatowa kanapa lub sofa z obiciem w kolorze butelkowej zieleni – to hit i sprawdzone rozwiązanie na lata. Dodatkowo na takich sofach idealnie sprawdzą się poduszki w kolorze pudrowego różu.

Pudrowy róż sprawdzi się także w nowoczesnych wnętrzach w postaci dodatków – wazonów, obrazowy czy ramek do zdjęć. Pięknie sprawdzi się każdym wnętrzu.

Przy projektowaniu wnętrz mieszkania lub domu warto wziąć pod uwagę pudrowy róż, ponieważ jest to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu.