slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Dom Wystrój

Salon z aneksem kuchennym – jak go urządzić?

Salon z aneksem kuchennym to w ostatnich latach bardzo popularne rozwiązanie, które łączy funkcjonalność pokoju dziennego wraz z funkcjonalnością kuchni. Dlatego coraz więcej osób wybiera tego typu rozwiązania do swoich mieszkań lub domów. Warto zwrócić uwagę na jego aranżację i dowiedzieć się, jakie rozwiązania się najlepiej sprawdzają w takich przypadkach.

Salon z aneksem w stylu skandynawskim

Bardzo popularnym rozwiązaniem, które jest w ostatnich latach często stosowane jest urządzenie salonu z aneksem kuchennym w stylu skandynawskim. W celu odpowiedniego urządzenia tego rodzaju wnętrza należy wybierać białe barwy. Dlatego z powodzeniem można pomalować ściany w kuchni na biało, a także zastosować w aneksie białe meble kuchenne. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie, które będzie się wpisywało w styl skandynawski. Do tego stylu fantastycznie pasują także wszelkiego rodzaju meble drewniane.

Salon z aneksem w stylu ekscentrycznym

Salon z aneksem będzie bardzo dobrze się prezentował także w stylu ekscentrycznym. W tym rozwiązaniu popularne jest umieszczanie aneksu kuchennego tylko na jednej ścianie w salonie. Oprócz tego stylistyka części kuchennej powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do stylu, który panuje w części salonowej. Dzięki temu oba miejsca będą się razem bardzo dobrze komponować. W pomieszczeniach o stylu ekscentrycznym warto mieszać ze sobą różne faktury, a także kolory. Dzięki temu bez wątpienia będą one wyglądały niebanalnie, a także charakteryzowały się niepowtarzalnością.

Salon z aneksem na poddaszu

W przypadku posiadania poddasza bardzo dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie tam aneksu kuchennego. Jeśli będzie on w odpowiedni sposób zaaranżowany z całą pewnością będzie się fantastycznie prezentował. Istotna jest także jego funkcjonalność, dlatego w tym rozwiązaniu warto w odpowiedni sposób dobrać meble oraz inne dodatki, które sprawią, że dane wnętrze stanie się dużo bardziej atrakcyjne. Na poddaszu warto się również skupić na odpowiednim rozjaśnieniu pomieszczeń, ponieważ zazwyczaj są one dość ciemne. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na biało oraz zastosowanie pewnych elementów stylu boho.

Salon z aneksem w stylu glamour

Salon z aneksem kuchennym z powodzeniem można także urządzić w stylu glamour. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie, które z całą pewnością będzie fantastycznie wyglądać. Tego rodzaju pomieszczenia warto aranżować w jasnej kolorystyce, ponieważ wtedy będą się najlepiej prezentować. W stylu glamour warto zastosować białe elementy wyposażenia, a także marmurowy stół oraz skórzane krzesła. Dzięki temu salon wraz z kuchnią bez wątpienia będą doskonale wyglądać.

Salon z aneksem w stylu nowoczesnym

Bardzo popularnym stylem, w którym może być zaaranżowany salon z aneksem kuchennym jest także styl nowoczesny. W ostatnich latach jest on często wybierany przez wiele osób, z uwagi na swój fantastyczny wygląd. Podczas aranżowania tego rodzaju pomieszczenia warto postawić na modne wyposażenie oraz dodatki. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w aneksie kuchennym wyspy, która z całą pewnością będzie efektownie się prezentować. Warto stosować odważne połączenia kolorów, ponieważ w idealny sposób będą one pasować do pomieszczeń wykonanych w stylu nowoczesnym.

Kolorystyka salonu z aneksem

Podczas aranżowania takiego pomieszczenia jak salon z aneksem warto również zwrócić uwagę na kolorystykę całego wnętrza. Zależna jest ona przede wszystkim od gustu oraz indywidualnych preferencji osoby, która będzie często przebywać w tym pomieszczeniu. W małych salonach najbardziej polecane jest zastosowanie jasnych oraz pastelowych barw. Dzięki nim będzie możliwe optyczne powiększenie posiadanej przez siebie przestrzeni, co z całą pewnością będzie bardzo dobrym działaniem. Jasny salon z aneksem będzie także pasował do większości stylizacji. Sprawdzi się on we wnętrzach o charakterze minimalistycznym, rustykalnym, a także boho. W salonach z aneksem, które posiadają większe rozmiary można zastosować bardziej żywą kolorystykę.