slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

budowa domu
Dom

Tania budowa domu

Rozsądnie zaplanowana budowa domu bierze pod uwagę niemal każdy aspekt, jaki może mieć większy lub mniejszy wpływ na komfort mieszkania. Bardzo często przy planowaniu i budowie domu niezwykle istotne są kwestie finansowe. Jeśli chcemy zbudować tani dom, powinniśmy się zdecydować na proste formy. Tego rodzaju domy stawiane są znacznie szybciej, konstrukcje ścian nie są tak skomplikowane. Szybkość realizacji przekłada się na mniejsze wydatki związane z zatrudnieniem ekipy budowlanej. Prosta konstrukcja ma to do siebie, że znacznie szybciej i prościej przebiega potem proces montażu dachu.
Budując własny dom trzeba się zastanowić, czy będzie nam niezbędna piwnica. Jeżeli nie zdecydujemy się na jej posiadanie, nie będzie konieczności wykonywania głębszych wykopów podczas prac wstępnych. Nie będzie też konieczności ponoszenia większych kosztów związanych z inwestycją w izolację zapobiegającą zawilgoceniu ścian. Brak piwnicy oznacza też brak wydatków na budowę schodów na kondygnację podziemną. Alternatywą dla piwnicy jest znalezienie się w projekcie domu pomieszczenia gospodarczego. Najlepiej, aby znalazło się ono na parterze, wtedy okaże się być zawsze pod ręką.
Przy budowie taniego domu na pewno nie warto oszczędzać na izolacjach termicznych. Polskie prawo budowlane nie stawia żadnych wygórowanych wymogów co do tej kwestii, ale na pewno lepiej jest zdecydować na izolację wykonaną z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Wtedy to będziemy mogli cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie w miesiącach zimowych. To rozwiązanie sprawdza się w dłuższej perspektywie czasu.

lemoniadomy.pl