slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

zdrowa dieta
Dom

Warzywa i owoce – najlepsze produkty na problemy z zaparciami

Dieta bez warzyw i owoców nigdy nie będzie zdrowa. To właśnie tych najprostszych i najbardziej naturalnych pokarmów ludzkie organizmy potrzebują najwięcej i same o nie proszą, mimo iż człowiek nauczył się zagłuszać te sygnały. Sięga po słodycze, bo tak mu wygodniej. Objada się czekoladkami do filmu, bo one jeszcze szybciej od owoców podnoszą poziom glukozy we krwi i tym sposobem poprawiają nastrój oraz błyskawicznie dodają energii. A jednak tylko warzywa i owoce są w stanie wyleczyć nawracające zaparcia. Koniecznie należy urozmaicać nimi swoje menu. Dzięki nim zdrowa dieta nareszcie stanie się rzeczywistością.

Szczególnie dobre dla osób borykających się z zatwardzeniami będą owoce jagodowe, truskawki, maliny, brzoskwinie, morele, śliwki, jabłka oraz gruszki. Najlepiej przyjmować je w ich „czystej” formie, ponieważ wyciśnięte z owoców soki zostaną pozbawione sporej ilości błonnika. A przecież same jabłka też są bardzo smaczne. Ważne jest jeszcze to, by nie obierać ich ze skórki. Zdrowa dieta powinna uwzględniać całe owoce, ponieważ to właśnie pod ich skórką kryje się najwięcej błonnika, witamin i innych korzystnych substancji. Organizmowi na pewno one nie zaszkodzą, a fantastycznie uregulują pracę jelit. Efekty takiego żywienia będą widoczne bardzo szybko.

Istnieje też pewien prosty i naturalny środek na zaparcia, który można przygotować z rabarbaru. Taki rabarbar wystarczy ugotować, a następnie zetrzeć i zmiksować blenderem z wodą oraz miodem. Miksturę można pić nawet codziennie. To naturalne lekarstwo na zaparcia.

dietanadzis.pl