Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Własna kawalerka i jej urządzenie

2 grudnia 2019

Wiele młodych osób ma to szczęście, że nie musi myśleć o tym, żeby wynajmować mieszkanie, tylko staje się dumnymi posiadaczami małej i bardzo zgrabnej kawalerki. Ktoś powie, że taka kawalerka to właściwie nic, ponieważ jest ona bardzo mała i niezbyt pojemna. Może tak jest faktycznie. Jednak nie zapominajmy, że lepiej płacić za swoje niż za wynajmowane. Aczkolwiek wielu młodych ludzi decyduje się również na ucieczkę spod zbyt troskliwego dachu rodziców właśnie do takich kawalerek, aby móc rozpocząć samodzielne życie w wynajmowanej kawalerce.

Niezależnie od tego, czy to malutkie mieszkanko będzie nasze, czy też nie – jeżeli tylko urządzimy je w odpowiedni sposób to bez problemu będziemy cieszyć się wygodą oraz funkcjonalnością przez długi czas. Takie kawalerki to idealny wybór dla ludzi, którzy nie lubią sprzątać. W końcu mały metraż to mniejsza ilość kurzu i brudu. Chociaż czy tak jest naprawdę? Nieważne.

W każdym razie należy zadbać o odpowiednie rozplanowanie całej przestrzeni, aby móc mieć wszystko pod ręką. Po pierwsze, na jednej powierzchni na ogół musi znaleźć się sypialnia, jadalnia, salon i kuchnia. Kawalerka to jedno pomieszczenie, które musi spełniać kilka funkcji, dlatego zanim wprowadzimy do niego jakiekolwiek meble, należy wszystko bardzo dokładnie rozplanować, aby nie robić z tego miejsca wielkiej graciarni, gdzie nikt nie będzie chciał przychodzić.

Intymność – zadbaj o miejsce na sypialnię

Po drugie – należy znaleźć miejsce na swoje łóżko. Miejsce pod sypialnie w m1 musi się znaleźć, ponieważ człowiek jest już taką istotą, która musi każdego dnia odpoczywać w wygodnej pozycji. Po czwarte model łóżka. I tutaj mamy do wyboru różnego rodzaju propozycje, które pozwolą nam na wygodny i komfortowy sen. Sypialnia w takiej kawalerce może się znaleźć chociażby na antresoli, jeżeli mamy do czynienia z wysokim sufitem.

Powiększa przestrzeń przez antresolę

Wykończenia w formie antresoli stają się coraz modniejsze. Do tego nie trzeba kupować specjalnego łóżka tylko wystarczy rzucić materac na podłogę (można jedynie go położyć na palety również zaliczane do modnego wykończenia) i mamy łóżko gotowe. Innym rozwiązaniem jest narożnik lub sofa, która w ciągu dnia będzie stanowiła idealne miejsce do siedzenia a w nocy będzie zamieniała się w łóżko dla jednej lub dla dwóch osób.

Dzięki temu uda nam się zaoszczędzić meble, a my będziemy mieli sofę spełniającą również kilka funkcji. Aby stworzyć osobną sypialnię do swojej kawalerki można postarać się o specjalnie rozkładane ścianki, dzięki którym będzie można salon lub też kuchnię odgrodzić od swojego łóżka.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jaką baterię umywalkową wybrać
sprzątanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sprzątanie