slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Sosnowe meble
Dom

Sosnowe meble – czy warto je kupić?

Większość z nas na hasło „drzewo iglaste” widzi właśnie sosnę. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to drzewo bardzo popularne, nie tylko w naszym kraju, ale i w pozostałych europejskich państwach. Jednak to właśnie polski klimat i warunki glebowe najbardziej sprzyjają sosnom. Dlatego sosnowe meble, poza wieloma innymi zaletami, mają przede wszystkim tę jedną – bardzo atrakcyjną cenę.

1. Sosnowe meble – wady i zalety

2. Półka dębowa i witryna dębowa: do jakiego wnętrza będą pasować?

Funkcjonalność, wytrzymałość, styl – a ty jakie masz oczekiwania względem swoich mebli? Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie urządzasz, warto pomyśleć nad zakupem mebli drewnianych, wykonanych z sosny lub dębu. Dlaczego?

1. Sosnowe meble – wady i zalety

Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na cenę, wygląd czy funkcjonalność mebli, ale i materiał, z którego zostały one wykonane. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa natura. Zależy nam na tym, by meble były wykonane z trwałych, a jednocześnie ekologicznych materiałów. Dlatego dla wielu klientów wybór jest prosty i są nim właśnie meble wykonane z litego drewna. Ale tu pojawia się problem – takie meble nie należą do tanich.

Jeśli marzysz o meblach drewnianych, ale szukasz budżetowej opcji, zaproś pod swój dach sosnowe meble. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment tego rodzaju produktów. Stoliki, komody, krzesła – sosna to bardzo plastyczny, wdzięczny materiał, z którego można wykonać piękne, oryginalne meble. Jak już wspomnieliśmy, ich niewątpliwą zaletą jest cena. Ale sosnowe meble to także wysoka trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, styl i klasa. Sosnowe meble doskonale pasują właściwie do każdego rodzaju wnętrza. Współgrają z ekologicznym podejściem do życia i dają wiele możliwości w kwestii ich użytkowania.

Warto jednak wspomnieć także o słabych stronach sosnowych mebli. A jest to ciemnienie drewna sosnowego z czasem pod wpływem promieniowania UV i dość wymagające dbanie o meble podczas eksploatacji.

2. Półka dębowa i witryna dębowa: do jakiego wnętrza będą pasować?

Doskonałym dopełnieniem wnętrza będą również meble wykonane ze szlachetnego dębu. Jednak w tym przypadku należy się liczyć z wyższymi cenami mebli, takich jak półka dębowa itd.

Meble dębowe będą świetnie pasować do wnętrza w stylu rustykalnym, ale i nowoczesnym. Sprawią, że każde pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego stylu i charakteru. Nadadzą się do sypialni, pokoju dziennego i oczywiście salonu. Witryna dębowa przyciągnie wzrok każdego gościa i będzie cieszyć oko domowników.