slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Dom

W jakim stylu urządzić mieszkanie?

Każda osoba wykańczająca mieszkanie musi sobie zadać to pytanie. W jakim stylu urządzić nowe mieszkanie? Czasami ciężko znaleźć odpowiedź od razu. Jeśli nie wiemy w jakim stylu chcielibyśmy wykończyć nasz dom, warto zapoznać się ze stylami wykończenia, które są obecnie popularne i powszechne.

1. Styl skandynawski


Styl skandynawski bazuje na bieli. Ściany we wnętrzach w tym stylu często są pomalowane właśnie na ten kolor. Meble i dodatki również. Ważne, by było jasno i przestronnie. Styl skandynawski cechuje minimalizm i prostota. Wnętrza wykończone w tym stylu mogą wydawać się chłodne. Nic bardziej mylnego. W stylu skandynawskim tę biel i szarości przełamuje się wykorzystują elementy surowego drewna. To ono dodaje wnętrzu przytulności i naturalności.

2. Styl industrialny


Styl industrialny narodził się kilkadziesiąt lat temu w Ameryce. Ze starych, nieużywanych fabryk powstały przestronne, surowe mieszkania. Bardzo często zamieszkiwali je początkujący artyści z powodu niskich cen tego typu mieszkań. Dziś styl industrialny nie kojarzy się z taniością. Wręcz przeciwnie. Industrialne lofty są symbolem przepychu. Wnętrza w stylu industrialnym są bardzo surowe. Pożądane są w nich niewykończone lub ceglane ściany, wystające elementy instalacji. Mieszkania w stylu industrialnym wyglądają nowocześnie i staro zarazem. Stare drewno, beton i cegła to nieodłączne elementy tego wyszukanego i wyjątkowego stylu.

3. Styl rustykalny


Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie mieszkania w stylu rustykalnym. Ten wiejski styl coraz częściej gości także w miastach. Przytulność, jaką można dzięki niemu osiągnąć, sprawiła, że zyskał on rzeszę fanów. Mieszkanie w stylu wiejskim jest proste i bezpretensjonalne. Stare drewniane meble doskonale sprawdzą się w tym stylu. Mogą być również meble stylizowane na stare, jeśli nie mamy lub z jakiegoś powodu nie chcemy mieć używanych mebli. Styl wiejski jest bardzo przytulny i naturalny.

Wybór stylu w jakim chcemy urządzić nasze nowe mieszkanie może sprawiać trudności. To zrozumiałe. W końcu wykańczamy mieszkanie na długie lata i nie chcemy prędko wracać do remontów. Jeśli nie możemy zdecydować się na jeden styl warto przyjrzeć się temu co w danym stylu nam się podoba. Świetnym źródłem inspiracji może się okazać Instagram. Warto również pamiętać, że style z powodzeniem można łączyć, szczególnie, że wiele z nich posiada cechy wspólne. To nasze zdanie finalnie liczy się najbardziej i nie warto robić z siebie więźnia określonego stylu. Z elementów, które nam się podobają w danym stylu możemy stworzyć własny, unikatowy styl.