Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czym zapełnić puste ściany?

13 grudnia 2019

Puste ściany potrafią okazać się sporym problemem nawet dla najlepszych i najbardziej doświadczonych architektów. Trzeba je czymś zapełnić – to oczywiste – ale jak to zrobić, by zarazem utrzymać aktualny klimat aranżacji i nie odbiec przesadnie w inną stylistykę? Oryginalne dekoracje ścian mogą być naprawdę zróżnicowane. A to powala wgrać je w każdą aranżację – zarówno tę nowoczesną, jak i skandynawską czy zupełnie klasyczną i tradycyjną.

Klucz tkwi w prostocie

Bardzo często te najprostsze rozwiązania są zarazem najlepsze. Zamiast więc dwoić się i troić nad wymyśleniem najbardziej nietypowych i oryginalnych dekoracji ściennych, wystarczy zdecydować się na coś, z czego ludzie korzystają od lat – a mowa oczywiście o obrazach, opcjonalnie nowocześniejszych plakatach lub gigantycznych grafikach.

Wszystkie te trzy dekoracje idealnie zapełnią puste miejsce w pomieszczeniach. Dużym ich plusem jest to, że kosztują niewiele, dlatego gdy tylko się znudzą, wystarczy zastąpić je czymś nowym. Wśród takich grafik ściennych pojawiają się naprawdę nowoczesne i oryginalne eksponaty. Nie trzeba więc ograniczać się do klasycznych obrazów przedstawiających martwą naturę. Krajobrazy i pejzaże też już dawno wyszły z mody. Teraz nadszedł czas totalnej abstrakcji, którą idealnie odzwierciedlają plakaty starych zespołów muzycznych oraz zabawne sentencje umieszczone na dużych drewnianych tabliczkach. Ciekawie i z pomysłem! Zobacz więcej: https://www.slonecznedni.pl/jaki-telewizor-kupic-poznaj-najlepsze-telewizory-i-ich-funkcje/

Oryginalność w Twoim wnętrzu

Drugą propozycją na oryginalne dekoracje ścian będą samodzielnie stworzone kompozycje z ramek. Coś idealnego dla miłośników rękodzieł. Aby aranżacja wnętrza nabrała prawdziwej niepowtarzalności i stuprocentowego unikalnego charakteru, trzeba wprowadzić do niej coś takiego, czego nigdzie indziej na pewno się nie spotka. A skoro jej domownicy samodzielnie wykonają ścienną kompozycję, mogą mieć potem pewność, że w żadnym sklepie nikt jej nie kupi. Nie trzeba natomiast posiadać żadnego talentu artystycznego, by coś takiego stworzyć. Wystarczy wydrukować kilka spójnych grafik, a następnie umieścić je w ramkach i spróbować połączyć je tak, by atrakcyjnie ze sobą współgrały. W niektórych obramowaniach można też umieścić kartki z własnoręcznie stworzonymi napisami lub zdjęcia. Ograniczeń nie ma tutaj żadnych!

Wśród tych wszystkich dekoracji ściennych istnieje jeszcze jeden typ ozdoby, która dodatkowo będzie odgrywać praktyczną rolę. Półka na książki to właśnie coś takiego, co potrafi zarazem upiększyć przestrzeń, jak i podwyższyć jej funkcjonalność. Na pewno nie powinno jej zabraknąć w żadnym pokoju dziennym.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór Kuriera do Holandii
destylator do wody
Jaki dywan dać na taras

Jaki dywan dać na taras?

8 grudnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki dywan dać na taras