Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wygląda budowa domu krok po kroku?

15 lutego 2021 budowa domu krok po kroku


Własny dom to marzenie wielu osób. Kiedy jednak mają odłożoną gotówkę lub zarabiają bardzo dużo pieniędzy, to wówczas mogą takie pragnienie spełnić. Ale muszą zdawać sobie sprawę, że budowa domu krok po kroku nie jest szybką czynnością. Składa się bowiem z różnych formalność. Dopiero, gdy się przygotuje się odpowiednie dokumenty, można rozpocząć prace budowlane.

Najpierw należy mieć przygotowaną umową na budowę domu oraz trzeba zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego (dokładnym opisem sposobu postawienia całej konstrukcji). Kolejny niezbędny dokument to warunki zabudowy, gdzie zawarte są informacje o mediach, odległości od granicy działki itp. W celu otrzymania tego ważnego pisma należy złożyć odpowiedni wniosek ze swoim danymi i numerem ewidencyjnym działki. Następnym etapem będzie wykonanie projektu budowlanego.

Kiedy mamy zebraną powyższą dokumentację, to jeszcze niezbędne okaże się samo pozwolenie na budowę uzyskanie w starostwie powiatowym. Przyda się również mapa sytuacyjno-wysokościowa rozrysowana przez geodetę oraz projekt zagospodarowania terenu. Poza nią ważne są też warunki techniczne dostawy mediów oraz tzw. dziennik budowy, w którym znajduje się plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Dopiero po dokonaniu tych wszelkich formalności, można wykonać niezbędne pomiary, a następnie wytyczyć ściany fundamentów i zrobić wykop. Do tego dochodzi przygotowanie gruntu pod ławy, zbrojenie fundamentu oraz takie czynności, jak: montaż deskowania, wylewka
izolacja pionowa i odwodnienie budynku. Na koniec pozostało tylko zadanie polegające na zasypywaniu fundamentów. Wtedy domu będzie „rósł na naszych oczach” z dnia na dzień.

Pamiętajmy jednak, że budowa domu krok po kroku związana jest oczywiście z przestrzeganiem zapisów prawa miejscowego i budowlanego.

dobrytynkarz.pl

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Monitoring działki
Jaką baterię umywalkową wybrać
sprzątanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

sprzątanie