Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Jak ożywić wnętrze wiszącymi dekoracjami?

18 listopada 2019

Lubimy mieszkania, które są eleganckie, ciekawe i odzwierciedlają charakter mieszkających w nich osób. Jednocześnie chcemy, by nasze mieszkania były ciepłe i przyjazne. Jak uzyskać wnętrze, które będzie charakterystyczne, rodzinne i przyjazne?

Detal tworzy charakter


Jednym z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie ciekawego wnętrza jest zastosowanie detalu. Mieszkanie, które ma ciekawe, niebanalne dekoracje staje się wnętrzem, które przyciąga uwagę.

Wiszące dekoracje do wnętrza, które możemy wykorzystać na ścianach salonu czy sypialni to obrazy, półki na bibeloty czy panele dekoracyjne w nowoczesnych, designerskich wzorach. W nowoczesnych wnętrzach bardzo atrakcyjnie wyglądają dekoracje, które wykonane są z metalu, szkła czy plastiku. Nowoczesny design takich dekoracji stanowi dopełnienie aranżacji, a jednocześnie przyciąga wzrok niebanalnym kształtem.

Liście roślin, figury geometryczne czy domowa galeria zdjęć bądź obrazów to zawsze dobry sposób na uzyskanie charakterystycznego wnętrza. Ważne jest, by pamiętać o dobraniu wiszących dekoracji ściennych do charakteru mieszkania oraz umiarze.

Półka zawsze się przyda


Ściana, która jest biała, nie ma żadnych elementów dekoracyjnych jest najzwyczajniej nudna. Wiszące dekoracje do wnętrza pozwalają na stworzenie aranżacji, która nie tylko ożywi ścianę salonu czy sypialni, ale nada jej charakteru.

Ciekawym, a jednocześnie praktycznym rozwiązaniem są półki na ścianę. Propozycje, które dziś możemy wykorzystać to nie tylko nudne, proste półki. Koła, trójkąty, sześciany czy nieregularne kształty to wszystko dzisiejsze propozycje półek, które pomogą ozdobić wnętrze. Zawieszone w nieregularnych odstępach stworzą fantazyjne konstrukcje miłe dla oka.

Zaletą półek jest możliwość zmiany aranżacji. Ustawienie innych bibelotów jest łatwym i wyjątkowo tanim sposobem na odświeżenie mieszkania. Dekoracje, które możemy zmieniać sezonowo, pozwolą co jakiś czas cieszyć oko nowym wystrojem.

Okno również jest ważne


Okno to jeden z najważniejszych elementów w mieszkaniu, który wpływa na nastrój, jaki stworzymy we wnętrzu. Firany oraz zasłony to nie jedyny element dekoracyjny, z którego możemy korzystać. Wiszące dekoracje do wnętrza, które idealnie sprawdzają się w oknach to przede wszystkim kwiaty w eleganckich, ciekawych donicach.

Ciekawym pomysłem są również dekoracje szklane przypominające bombki, w których można umieścić niewielkie elementy dekoracyjne pasujące do pory roku, czy świąt, które się zbliżają.

Wiszące dekoracje do wnętrza to element, który ma ogromny wpływ na wygląd naszego mieszkania, a jednocześnie wymaga niewielkich nakładów finansowych oraz niewiele pracy.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online
jaki oczyszczacz powietrza
jak rozpalić grilla

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozpalić grilla