Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Jakie dodatki do czarnej sypialni?

18 listopada 2019

Czerń to taki kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Może całkowicie zmienić swoje oblicze w zależności od tego, z czym się go połączy. Bywa nowoczesny, gdy zostaje zestawiony z prostymi i geometrycznymi meblami, ale jeśli znajdzie się w pomieszczeniu pełnym sztukaterii i pozłacanych dekoracji, stanie się symbolem elegancji i klasy – w tej uniwersalności kryje się jego olbrzymia siła. Czarna sypialnia też może więc świetnie się obronić. A czym można ją udekorować?

Na jakie dodatki do sypialni w kolorze czerni warto się zdecydować?

Skoro pomieszczenie zostało już zdominowane przez najciemniejszy kolor świata, wypadałoby je czymś załagodzić, aby w efekcie nie stworzyć aranżacji, w której nie będzie się chciało przebywać. Sypialnia nie powinna być bowiem przesadzona.

O ile w lokalach komercyjnych, w których nie spędza się zbyt wiele czasu, można sobie pozwolić na stosowanie abstrakcyjnych i awangardowych rozwiązań, tak w przypadku domowych pomieszczeń warto zadbać o ich przytulność, by zawsze można było w nich po prostu odpocząć. Obranej kolorystyki należy jednak konsekwentnie się trzymać. Czerń jest już na tyle mocnym i efektownym kolorem, że łącząc ją z innymi wyrazistymi barwami, łatwo można przesadzić. Najlepiej zatem zgrać ją z podstawowymi i jasnymi dekoracjami. One wcale nie muszą być nudne. Liczy się to, jaki uzyska się końcowy efekt.

Mieszaj style i epoki

Stylowa aranżacja pomieszczenia powinna łączyć w sobie elementy pochodzące z różnych epok. Może stać się istną mieszanką wybuchową zróżnicowanych stylistyk. Dodatki do sypialni w kolorze czerni nie muszą być wcale utrzymane w jednym klimacie – biurowa lampka przypominająca tą, którą spotykało się filmach gangsterskich z lat 20. ubiegłego wieku wspaniale połączy się z secesyjnym lustrem, a nawet ultranowoczesnym stolikiem kawowym.

Warto na pewno zabawić się projektem wnętrza. Nie trzeba podchodzić do niego wcale poważnie, zwłaszcza jeśli będą go zamieszkiwać osoby o sporym poczuciu humoru. Zabawne dekoracje też są jak najbardziej wskazane – już sam ich widok każdemu poprawi nastrój o poranku. Współczesna architektura wnętrz daje ludziom zupełnie wolną rękę podczas aranżowania domowych pomieszczeń.

Nie jest też prawdą, że czerń może być dobrym wyborem wyłącznie dla tych największych pomieszczeń. Co prawda zawsze wizualnie zmniejsza ona metraż, ale nikt nie powiedział, że trzeba nią pokrywać sypialnię w stu procentach. Już jedna ściana pomalowana ciemną farbą stanie się efektownym akcentem, który w żaden sposób nie przytłoczy wnętrza.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online
jaki oczyszczacz powietrza
jak rozpalić grilla

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozpalić grilla