Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Narzuty na łóżko

8 grudnia 2019

Narzuty na łóżko to nie dzisiejszy wynalazek, gdyż stosowane były już wieki temu. Zmienił się tylko materiał, z którego są wykonywane oraz sposób ich wykonania. Dawniej rolę dzisiejszych narzut pełniły kilimy. Tkano je na krosnach. Najpierw musiał powstać specjalny drewniany warsztat tkacki. Na część którego nakładana była osnowa składająca się z mocnych nici. Następnie tkaczka przy pomocy specjalnego czółna, w którym znajdowała się szpulka, a na niej nawinięte kolorowe wełniane nitki przesuwała czółno pomiędzy nitkami i tkała kilim.

Ręcznie tkane narzuty

Dziś również tkane są ręcznie takie kilimy. Są kolorowe, posiadają wzory, są mocne i dość drogie, a zwłaszcza te wykonane pracą rękodzielniczą. Nabywców takich kilimów nie ma wielu. Nabywcami są raczej koneserzy lub miłośnicy rustykalnego stylu w wyposażeniu wnętrz. Większość z nas woli narzuty wykonane nowocześniejszą techniką. A jest w czym wybierać, bo ofert sklepowych jest bardzo dużo. I ładna narzuta na łóżko jest możliwa do kupienia w sklepie stacjonarnym, w sklepie internetowym, jak i na targu.

Jakie są ceny narzut?

Rozpiętość cenowa także jest ogromna. Bo od siedemdziesięciu do kilkuset zł. I tak na przykład narzuta na łóżko o standardowych wymiarach wykonana z błyszczącego welwetu we wzory kosztuje około 200 zł. A narzuta z innego materiału z błyszczącym nadrukiem jodełki tylko około 90 zł. Narzuta z błyszczącego welwetu w geometryczne wzór z cekinami to koszt około 400 zł. Narzuta pikowana to cena około 90 zł. Narzuta dwustronna ze srebrnym nadrukiem w cenie około 150 zł.

To tylko niektóre przykłady, bo ofert jest wiele. Możemy do woli wybierać w materiałach, grubości narzuty, wzorach, rozmiarach i cenach. Jedno jest pewne, że narzuta na łóżko, na fotel, na kanapę nie tylko chroni pościel i mebel, lecz również dekoruje pomieszczenie. Narzuty najczęściej wykorzystywane są w sypialniach i pokojach dziecięcych. Lecz sprawdzi się ona znakomicie również w salonie. Przykrycie kanapy i foteli w salonie jest dobrym rozwiązaniem jeżeli zależy nam na tym, aby nie zostały one szybko zniszczone lub poplamione. A zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci.

Narzuta przydatna jest w domu również wtedy, gdy jest osoba niepełnosprawna mająca problem z utrzymaniem kubka lub osoba starsza z racji wieku mniej sprawna. Narzuta pozwala zabezpieczyć mebel i stwarza komfort dla osoby ułomnej lub starszej. Poza tym produkowane dziś narzuty, to piękne dekoracyjne elementy pomieszczeń. Wnoszą do wnętrza domu wiele ciepła, budują miłą atmosferę. Gdy są kolorowe, rozjaśniają pomieszczenie czyniąc go wesołym.

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie kupować filtry wymienne do domowych urządzeń stacjonarnie czy online
jaki oczyszczacz powietrza
jak rozpalić grilla

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak rozpalić grilla