Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Neocube – kreatywna zabawa dla dziecka i dorosłego

28 czerwca 2021 neocube

Miłośnikom nietypowych zabawek, które potrafią zaskakiwać różnorodnością możliwych zastosowań, z pewnością spodobają się niewielkie magnesy neodymowe charakteryzujące się nadzwyczajną siłą magnetycznego oddziaływania. Kulki magnetyczne 5mm z serii Neocube zapewnią mnóstwo rozrywki każdemu, kto lubi zabawki kreatywne, umożliwiające tworzenie niebanalnych kształtów, ich łączenie i dzielenie według własnego pomysłu i upodobań.

Co to są magnesy neodymowe?

To specyficzny rodzaj magnesu trwałego (stałego) wytwarzanego ze sproszkowanych materiałów (neodymu, żelaza i boru) poddanych prasowaniu w polu magnetycznym, przy zastosowaniu podwyższonej temperatury. Ich cechą charakterystyczną jest zdolność do wytwarzania niezwykle silnego pola magnetycznego, co w praktyce przekłada się na bardzo dużą siłę przyciągania. Nawet niewielkie kulki magnetyczne 5mm połączone jedna z drugą trudno jest rozerwać. Dzięki sile magnetycznego oddziaływania wykorzystanie większej liczby neodymowych, 5mm kulek magnetycznych pozwala tworzyć obiekty o trwałej formie. Oczywiście tego typu magnesy można wykorzystać również podczas zabaw w przyciąganie różnorodnych metalowych – żelaznych przedmiotów. Większe magnesy neodymowe stosowane są m.in. przez osoby przeczesujące dna rzek, jezior czy stawów w poszukiwaniu metalowego złomu.

Kreatywna zabawa magnesami

Różnokolorowe zestawy kulek magnetycznych Neocube to uniwersalna zabawka dla dziecka i fantastyczny gadżet antystresowy dla dorosłego. Przy pomocy zestawu składającego się z kilkuset drobnych magnesów neodymowych można tworzyć zarówno proste bryły geometryczne, jak i zdecydowanie bardziej złożone kształty, zgodnie z własnym pomysłem lub wzorowane na podpatrzonych w sieci modelach. Kulki magnetyczne 5mm Neocube w wersji wyjściowej ułożone są w kształt sześcianu, ale wystarczy kilka chwil, by nadać im inną formę, układając w płaską warstwę, nadając kształt paska, linki, łańcuszka lub bransoletki na rękę. Dzięki silne magnetycznego oddziaływania przy pomocy małych magnesów można tworzyć również bardziej wyrafinowane obiekty i skomplikowane kształty, które sprawdzą się w charakterze ozdób lub fikuśnych gadżetów na biurko.

Zabawka w formie kilkuset połączonych ze sobą neodymowych kulek to gwarancja świetnej rozrywki dla każdego, kto będzie miał okazję się z nią zapoznać. Magnetyczne kulki rozwijają kreatywność i wyobraźnię, wzmacniają koncentrację, uczą cierpliwości. Są również dobrym sposobem na stres, pozwalając skupić się na prostej czynności manualnej, która przynajmniej na chwilę zwalnia z konieczności myślenia o codziennych problemach.  

Wybór Kuriera do Holandii

Redakcja slonecznedni.pl

Nasi redaktorzy na stronie slonecznedni.pl to zespół ekspertów z pasją do wszystkiego, co związane z domem i mieszkaniem. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej, projektowania wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór Kuriera do Holandii
destylator do wody
Jaki dywan dać na taras

Jaki dywan dać na taras?

8 grudnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki dywan dać na taras