slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

neocube
Inne

Neocube – kreatywna zabawa dla dziecka i dorosłego

Miłośnikom nietypowych zabawek, które potrafią zaskakiwać różnorodnością możliwych zastosowań, z pewnością spodobają się niewielkie magnesy neodymowe charakteryzujące się nadzwyczajną siłą magnetycznego oddziaływania. Kulki magnetyczne 5mm z serii Neocube zapewnią mnóstwo rozrywki każdemu, kto lubi zabawki kreatywne, umożliwiające tworzenie niebanalnych kształtów, ich łączenie i dzielenie według własnego pomysłu i upodobań.

Co to są magnesy neodymowe?

To specyficzny rodzaj magnesu trwałego (stałego) wytwarzanego ze sproszkowanych materiałów (neodymu, żelaza i boru) poddanych prasowaniu w polu magnetycznym, przy zastosowaniu podwyższonej temperatury. Ich cechą charakterystyczną jest zdolność do wytwarzania niezwykle silnego pola magnetycznego, co w praktyce przekłada się na bardzo dużą siłę przyciągania. Nawet niewielkie kulki magnetyczne 5mm połączone jedna z drugą trudno jest rozerwać. Dzięki sile magnetycznego oddziaływania wykorzystanie większej liczby neodymowych, 5mm kulek magnetycznych pozwala tworzyć obiekty o trwałej formie. Oczywiście tego typu magnesy można wykorzystać również podczas zabaw w przyciąganie różnorodnych metalowych – żelaznych przedmiotów. Większe magnesy neodymowe stosowane są m.in. przez osoby przeczesujące dna rzek, jezior czy stawów w poszukiwaniu metalowego złomu.

Kreatywna zabawa magnesami

Różnokolorowe zestawy kulek magnetycznych Neocube to uniwersalna zabawka dla dziecka i fantastyczny gadżet antystresowy dla dorosłego. Przy pomocy zestawu składającego się z kilkuset drobnych magnesów neodymowych można tworzyć zarówno proste bryły geometryczne, jak i zdecydowanie bardziej złożone kształty, zgodnie z własnym pomysłem lub wzorowane na podpatrzonych w sieci modelach. Kulki magnetyczne 5mm Neocube w wersji wyjściowej ułożone są w kształt sześcianu, ale wystarczy kilka chwil, by nadać im inną formę, układając w płaską warstwę, nadając kształt paska, linki, łańcuszka lub bransoletki na rękę. Dzięki silne magnetycznego oddziaływania przy pomocy małych magnesów można tworzyć również bardziej wyrafinowane obiekty i skomplikowane kształty, które sprawdzą się w charakterze ozdób lub fikuśnych gadżetów na biurko.

Zabawka w formie kilkuset połączonych ze sobą neodymowych kulek to gwarancja świetnej rozrywki dla każdego, kto będzie miał okazję się z nią zapoznać. Magnetyczne kulki rozwijają kreatywność i wyobraźnię, wzmacniają koncentrację, uczą cierpliwości. Są również dobrym sposobem na stres, pozwalając skupić się na prostej czynności manualnej, która przynajmniej na chwilę zwalnia z konieczności myślenia o codziennych problemach.