slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Akcesoria Wystrój

Alternatywy dla tradycyjnych firanek

Gdy myślisz o przyozdobieniu domowych okien, najprawdopodobniej od razu w twojej głowie pojawia się wizja fikuśnych, koronkowych zasłonek. Nie są to jednak jedyne produkty, które można wykorzystać do dekoracji i jednoczesnego zasłonięcia wnętrz pomieszczeń. W tym momencie w każdym sklepie z akcesoriami domowymi znajdziesz całą masę znacznie nowocześniejszych propozycji, które idealnie oddadzą charakter twoich wnętrz. Możesz wprost przebierać w nowatorskich roletach, drewnianych żaluzjach, tiulowych kotarach i innych tego typu akcesoriach, które nie mają nic wspólnego ze starodawnymi zasłonami okiennymi. Pamiętaj jednak, by to wszystko dopasować do stylu i układu pomieszczenia. Czym zastąpić zasłonki? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Czym zastąpić tradycyjne firanki?

W niektórych pomieszczeniach tradycyjne zasłony są wręcz niezbędne. Jako jedne z nielicznych produktów tego rodzaju potrafią zapewnić skuteczną ochronę przed silnym promieniowaniem. A na pewno dobrze wiesz, że latem czy wiosną słońce bywa bardzo dokuczliwe. Ciężko wypoczywać, gdy promienie rażą prosto w oczy, a jeszcze ciężej pracować, gdy zaczynają odbijać się od ekranu komputera. W pomieszczeniach szczególnie narażonych na intensywną działalność słońca musisz zastąpić zasłonki czymś, co będzie równie funkcjonalne jak one.

A niestety tylko rolety poradzą sobie z odegraniem tej ważnej roli. W rzeczywistości są one jeszcze bardziej funkcjonalne od zasłon, bo przeważnie wykonuje się je z grubych i sztywnych materiałów, które po zasłonięciu okien nie przepuszczą nawet drobnego promyczka słońca. Nic przez nie nie widać. To także skuteczne zabezpieczenie przed włamaniami. A trzeba też przyznać, że rolety tworzone przez współczesnych producentów potrafią być dużo atrakcyjniejsze od zasłon, a przy tym występują we wszystkich możliwych konfiguracjach. Jeżeli już teraz wiesz, że będziesz z nich korzystać na co dzień, zdecyduj się na komplet rolet rzymskich. Są one bardzo proste w obsłudze, bo podnosisz je przy użyciu mocnego sznurka. Charakteryzują się także wysoką grubością i sztywnością, dzięki czemu gwarantują pełne zaciemnienie i trwałość na długie lata. Zobacz także: https://www.slonecznedni.pl/jak-wybielic-firanki-czyli-jak-odpowiednio-zadbac-o-firanki/

Czym zastąpić zasłonki?

To zależy przede wszystkim od tego, jaką rolę odgrywały one do tej pory w konkretnym pomieszczeniu. Jeżeli były stosowane wyłącznie w celach funkcjonalnych, najlepszą alternatywą okażą się dla nich mocne i grube rolety – zwłaszcza te rzymskie. Jeżeli jednak tradycyjne zasłony były dla ciebie wyłącznie elementem dekoracyjnym, możesz zastąpić je świetlnymi girlandami lub lekkimi żaluzjami.