slonecznedni.pl

Strona o budownictwie, wystroju i fotowoltaice.

Akcesoria Wystrój

Alternatywy dla tradycyjnych firanek

Gdy myślisz o przyozdobieniu domowych okien, najprawdopodobniej od razu w twojej głowie pojawia się wizja fikuśnych, koronkowych zasłonek. Nie są to jednak jedyne produkty, które można wykorzystać do dekoracji i jednoczesnego zasłonięcia wnętrz pomieszczeń. W tym momencie w każdym sklepie z akcesoriami domowymi znajdziesz całą masę znacznie nowocześniejszych propozycji, które idealnie oddadzą charakter twoich wnętrz. Możesz wprost przebierać w nowatorskich roletach, drewnianych żaluzjach, tiulowych kotarach i innych tego typu akcesoriach, które nie mają nic wspólnego ze starodawnymi zasłonami okiennymi. Pamiętaj jednak, by to wszystko dopasować do stylu i układu pomieszczenia. Czym zastąpić zasłonki? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Czym zastąpić tradycyjne firanki?

W niektórych pomieszczeniach tradycyjne zasłony są wręcz niezbędne. Jako jedne z nielicznych produktów tego rodzaju potrafią zapewnić skuteczną ochronę przed silnym promieniowaniem. A na pewno dobrze wiesz, że latem czy wiosną słońce bywa bardzo dokuczliwe. Ciężko wypoczywać, gdy promienie rażą prosto w oczy, a jeszcze ciężej pracować, gdy zaczynają odbijać się od ekranu komputera. W pomieszczeniach szczególnie narażonych na intensywną działalność słońca musisz zastąpić zasłonki czymś, co będzie równie funkcjonalne jak one.

A niestety tylko rolety poradzą sobie z odegraniem tej ważnej roli. W rzeczywistości są one jeszcze bardziej funkcjonalne od zasłon, bo przeważnie wykonuje się je z grubych i sztywnych materiałów, które po zasłonięciu okien nie przepuszczą nawet drobnego promyczka słońca. Nic przez nie nie widać. To także skuteczne zabezpieczenie przed włamaniami. A trzeba też przyznać, że rolety tworzone przez współczesnych producentów potrafią być dużo atrakcyjniejsze od zasłon, a przy tym występują we wszystkich możliwych konfiguracjach. Jeżeli już teraz wiesz, że będziesz z nich korzystać na co dzień, zdecyduj się na komplet rolet rzymskich. Są one bardzo proste w obsłudze, bo podnosisz je przy użyciu mocnego sznurka. Charakteryzują się także wysoką grubością i sztywnością, dzięki czemu gwarantują pełne zaciemnienie i trwałość na długie lata. Zobacz także: https://www.slonecznedni.pl/jak-wybielic-firanki-czyli-jak-odpowiednio-zadbac-o-firanki/

Czym zastąpić zasłonki?

To zależy przede wszystkim od tego, jaką rolę odgrywały one do tej pory w konkretnym pomieszczeniu. Jeżeli były stosowane wyłącznie w celach funkcjonalnych, najlepszą alternatywą okażą się dla nich mocne i grube rolety – zwłaszcza te rzymskie. Jeżeli jednak tradycyjne zasłony były dla ciebie wyłącznie elementem dekoracyjnym, możesz zastąpić je świetlnymi girlandami lub lekkimi żaluzjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *